Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Papież Franciszek nie wykluczył możliwości dialogu z Państwem Islamskim

0
Podziel się:

Żaden kraj nie ma prawa sam powstrzymać agresora - powiedział papież.

Papież Franciszek nie wykluczył możliwości dialogu z Państwem Islamskim
(CPP / Polaris/East News)

_ Nigdy nie uważam jakiejś sprawy za przegraną. Nie wiem, czy można prowadzić dialog z Państwem Islamskim, ale nigdy nie zamykam drzwi _ - powiedział papież.

Podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu lecącego ze Strasburga do RzymuFranciszek oświadczył: _ Moje drzwi są zawsze otwarte _. Mówiąc o zagrożeniu ze strony terroryzmu wyraził przekonanie, że powstrzymanie agresora jest słuszne tylko na drodze międzynarodowego konsensusu. _ Żaden kraj nie ma prawa sam powstrzymać agresora _ - powiedział papież.

Podkreślił, że zagrożeniem jest nie tylko terroryzm, ale także niewolnictwo, handel ludźmi, zwłaszcza dziećmi. - _ To dramat, nie zamykajmy oczu _ - dodał.

_ - Jest zagrożenie ze strony terrorystów, ale jest też inne zagrożenie; jest terroryzm państwa _ - powiedział Franciszek. Podczas rozmowy z dziennikarzami w samolocie zaznaczył, że kiedy rośnie przemoc, _ państwo czuje się w obowiązku zmasakrować terrorystów _. _ A w ten sposób często atakuje też tego, kto jest niewinny _ - oświadczył.

Czytaj więcej w Money.pl
Niecodzienna podróż papieża Franciszka Celem tej najkrótszej w historii papiestwa podróży jest odwiedzenie znajdujących się w tym francuskim mieście Parlamentu Europejskiego i Rady Europy.
Starcia z islamistami w Kenii. 100 zabitych Kraj stał się areną ataków bombowych i z użyciem broni palnej od kiedy wysłała swoje wojska do Somalii w październiku 2011 roku.
Biurokracja przerosła Watykan. Będą zmiany Intencją papieża jest redukcja ogromnej biurokratycznej machiny, która powstała w ostatnich dekadach, a obecnie jest nie do utrzymania z finansowego punktu widzenia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)