Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Palikot u Tymoszenko. Uwięziona liczy na przyjazd obserwatorów

0
Podziel się

Palikot apeluje o zmianę myślenia o sprawie Tymoszenko.

Palikot u Tymoszenko. Uwięziona liczy na przyjazd obserwatorów
(Reporter)
bEgJKSol

Palikot apeluje o zmianę myślenia o sprawie Tymoszenko. Po przylocie z Ukrainy Janusz Palikot mówił, że w Polsce panują schematy dotyczące naszego wschodniego sąsiada. Stąd też proponuje, by prezydent zorganizował ponadpartyjne spotkanie na temat naszego stosunku do Ukrainy.

Szef Ruchu Palikota mówił, że główni politycy w Kijowie są zdeterminowani w sprawie integracji europejskiej. Zdaniem posła, Ukraińcy są też zdecydowanymi zwolennikami podpisania umowy stowarzyszeniowej oraz okazują wolę współpracy w sprawie Julii Tymoszenko.

Zdaniem Palikota, w sytuacji konfliktu władz Ukrainy z Moskwą i Brukselą, Polska jest w bardzo dobrej pozycji negocjacyjnej wobec Kijowa, którą powinna wykorzystać.

bEgJKSon

Janusz Palikot przekazał, że Julia Tymoszenko liczy na przyjazd na Ukrainę obserwatorów na wybory parlamentarne, ale też prosi, by do jej kraju nie przyjeżdżali europejscy politycy, ale żeby namawiali do przyjazdu kibiców. Liczy też na uzależnienie przyjęcia umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina z przemianami demokratycznymi.

Czytaj więcej o bojkocie Euro 2012 w Money.pl
Apel Tymoszenko: Nie bojkotujcie Euro 2012! Czy politycy w całej Europie zmienią teraz zdanie?
Prezydent ma pomysł na uwolnienie Tymoszenko Przechodzi do ofensywy. Ujawnił, co zamierza zaproponować Wiktorowi Janukowyczowi.
"Oto prawdziwe powody bojkotu Euro 2012" Polskie władze mają rację sprzeciwiając się bojkotowi ukraińskiej części Euro 2012. Tak sądzi eurodeputowany Platformy Obywatelskiej, Jacek Saryusz-Wolski.
bEgJKSoO
KOMENTARZE
(0)