Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oszustwa w internecie
30.03.2012 11:31

Oszustwa w internecie. Naciągali na doładowania

Mężczyźni sprzedawali doładowania telefoniczne, za które nie płacili.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wagg66/sxc.hu)

Sześciu mieszkańcom Słubic (Lubuskie) zarzucono oszustwa internetowe, wyłudzenie pieniędzy i towarów o wartości 295 tys. zł od firm, banku oraz ponad 600 osób.

Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do Sądu Rejonowego w Słubicach Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp. - poinformował rzecznik prokuratury Dariusz Domarecki.

_ - Oskarżeni to mężczyźni w wieku od 27 do 52 lat. Czterech z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Wszyscy przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia _ - powiedział Domarecki.

Według prokuratury mężczyźni zajmowali się procederem od grudnia 2008 roku do czerwca 2009 roku. Zarejestrowali na podstawioną osobę firmę w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie), wynajęli także pomieszczenia sklepowe w Sulęcinie, gdzie miała się odbywać sprzedaż telefonów i komputerów.

Następnie podpisali z 9 firmami umowy o współpracy przy sprzedaży doładowań telefonicznych, od których wyłudzili doładowania na łączną kwotę 170 tys. zł. Pokrzywdzonym firmom zapłacili jedynie za pierwsze faktury.

Wyłudzone doładowania sprzedawali za pośrednictwem jednego z najpopularniejszych portali aukcyjnych, oferując je z dużym rabatem. Po wyrobieniu sobie dobrej opinii wśród internautów, oskarżeni zaczęli oszukiwać swoich klientów. Łącznie wyłudzili 80 tys. zł od ponad 600 osób.

Uzyskane pieniądze oskarżeni wypłacali z konta firmy za pośrednictwem bankomatów z całego województwa.

Kolejne zarzuty aktu oskarżenia dotyczą działalności sklepu komputerowego, który słubiczanie otworzyli w Gubinie (Lubuskie). Tam podpisali z bankiem umowę na sprzedaż w systemie ratalnym.

Korzystając z niej spreparowali siedem umów kredytowych, wyłudzając od banku kwotę 24 tys. zł. Oskarżeni wyłudzili także ze sklepów internetowych sprzęt RTV i AGD o wartości 21 tys. zł, który sprzedali za pośrednictwem internetu.

Czytaj więcej w Money.pl
Oszukali tysiące osób na 2 miliony złotych Proponowali montaż detektorów gazu o wartości kilkuset złotych. W sumie oszukali około pięciu tysięcy osób.
Oparacja "Relaks" i gigantyczne oszustwo Gang manipulował przetargami dzięki danym wykradzionym z systemów elektronicznych 250 krajowych aptek.
Demotywatory i Allegro. Polski Facebook należy do nich Ponad 8 milionów polskich internautów korzysta z Facebooka. Ponad 1,2 miliona obserwuje stronę Demotywatorów. Z kolei najbardziej angażującym fanpage'm jest Verbena.
Tagi: oszustwa w internecie, allegro, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz