Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oszustwa bankowe w Polsce. Wyłudzili ponad milion złotych?

0
Podziel się:

10 lat więzienia grozi czterem mężczyznom, którzy mieli fałszować umowy kredytowe.

Oszustwa bankowe w Polsce. Wyłudzili ponad milion złotych?
(Bedo/Dreamstime)

10 lat więzienia grozi czterem mężczyznom, którzy mieli fałszować umowy kredytowe. Według policji z Kalisza (Wielkopolskie), w ten sposób wyłudzili oni z banku ponad milion złotych.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz, mieszkańcy Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego zajmowali się wyłudzeniami kredytów na zakup towarów w systemie sprzedaży ratalnej.

_ - 58-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego podpisał umowę z bankiem na finansowanie sprzedaży ratalnej produktów znajdujących się w ofercie jego przedsiębiorstwa. Następnie wraz z innymi mężczyznami sporządził łącznie ponad 300 fałszywych umów kredytów na zakup oferowanych przez siebie produktów _ - podała rzeczniczka.

Przedłożone w banku nierzetelne wnioski kredytowe zawierały dane osób z fałszywymi informacjami o miejscu ich zamieszkania, zatrudnieniu i zarobkach, a sygnowane były podrobionymi podpisami tych osób. Bank zatwierdził ponad 220 umów, wypłacił przedsiębiorcy prowizję za ich zawarcie, oraz przekazał mu pieniądze za skredytowany towar.

Według śledczych, przestępczy proceder trwał od października 2013 roku do stycznia 2014 roku. Mężczyźni są podejrzani o oszustwo, wyłudzenia kredytów, oraz posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami.

Czytaj więcej w Money.pl
Próbowali wyłudzić ponad 60 milionów złotych 63,9 miliona złotych próbowali wyłudzić z banków oszuści, którzy chcieli zaciągnąć kredyty, wykorzystując m.in. fałszywe dokumenty.
Oszust w internecie. 32-latek okradł kilka tysięcy osób Mężczyzna na jednym z popularnych portali aukcyjnych wyszukiwał firmy i osoby, które wystawiały tam przedmioty na sprzedaż.
Wyłudzała kredyty na dane klientów banku 44-letnia pracownica łódzkiego oddziału jednego z banków przez dwa lata podrabiała umowy kredytowe, wykorzystując dane klientów banku. W sumie wyłudziła co najmniej 70 tysięcy złotych.
banki
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)