Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ostre kary dla paparazzich nękających dzieci gwiazd

0
Podziel się

Zmiany weszły w życie od stycznia i były lobbowane przez znane aktorki.

Ostre kary dla paparazzich nękających dzieci gwiazd
(Mikdam/Dreamstime)
bEhcdgNx

Od stycznia napastliwym paparazzim, którzy w Kalifornii fotografują dzieci gwiazd bez zgody ich rodziców, grożą surowe kary, aż do roku więzienia i grzywny w wysokości 10 tysięcy dolarów. Ustawę, za którą lobbowały znane aktorki, krytykują organizacje medialne.

O przyjęcie ustawy usilnie zabiegały u stanowych władz m.in. aktorki Halle Berry i Jennifer Garner. Berry skarżyła się, że jej córka jest niemal codziennie nękana przez paparazzich. Gdy w ubiegłym roku aktorka wraz z rodziną przyjechała do Los Angeles, fotografowie rzucili się nią z aparatami w sposób tak agresywny, że omal nie upadła z niesioną na rękach córką - opowiadał senator stanowy Kevin de Leon, autor ustawy.

Zgodnie z obowiązującą od 1 stycznia ustawą za _ celowe nękanie _ dziecka fotografom lub kamerzystom grozi kara do roku więzienia i grzywny w wysokości od 1 do 10 tys. dolarów. Ustawa ma chronić nie tylko dzieci gwiazd, ale też inne, które mogą znaleźć się na celowniku fotografów z racji zawodu wykonywanego przez ich rodziców, a więc np. dzieci sędziów.

bEhcdgNz

Ale ustawa ma też krytyków. Kalifornijskie stowarzyszenie nadawców oceniło, że język ustawy jest zbyt ogólny i może doprowadzić do postawienia w stan oskarżenia także dziennikarzy relacjonujących wydarzenia. _ To może mieć efekt odstraszający. Jeśli dziennikarze wiedzą, że mogą zostać oskarżeni, to dwa razy pomyślą, zanim spróbują zdobyć komentarz lub zdjęcie _ - mówił szef stowarzyszenia Joe Berry cytowany w tygodniku _ Time _.

Sam tygodnik też nie krył sceptycyzmu, przywołując argumenty osób wątpiących w skuteczność nowej ustawy. By fotografa lub kamerzystę spotkała kara, gwiazda będzie musiała bowiem udowodnić w sądzie, że rzeczywiście napastował on jej dziecko. Poza tym wiele zdjęć sprzedawanych jest gazetom przez paparazzich anonimowo.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie będzie kary za prowokację dziennikarską Sąd uznał to za tzw. wypadek mniejszej wagi i - biorąc pod uwagę motywację i cel jego działania - odstąpił od wymierzenia kary. Zasądził jedynie 2 tys. zł świadczenia pieniężnego na cel społeczny.
Leonardo DiCaprio zatrudnił sobowtóra Nie tylko wyglądają identycznie. Obaj interesują się także kobietami. W popularnym nowojorskim klubie Catch spędzali długie godziny gawędząc z modelkami Alessandrą Ambrosio i Jessicą White.
Znany aktor nie żyje Znany był przede wszystkim z ról gangsterów i policjantów. W latach 80. odgrywał rolę Michaela Torello, porucznika z serialu _ Crime story _.
bEhcdgOa
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)