Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Opozycja nie chce odwołać Tuska"

0
Podziel się:

Część opozycji nie zdała egzaminu i pokazała, że nie chce odwoływać rządu - tak Mariusz Błaszczak skomentował odrzucenie przez Sejm wniosku o wotum nieufności.

"Opozycja nie chce odwołać Tuska"
(PAP/Tomasz Gzell)

Część opozycji jest nią tylko z nazwy, nie zdała egzaminu i pokazała, że nie chce odwoływać rządu Donalda Tuska - tak szef klubu PiS Mariusz Błaszczak skomentował odrzucenie przez Sejm wniosku o wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska.

Wniosek PiS o konstruktywne wotum nieufności poparło 135 posłów PiS, 12 posłów SP oraz 8 niezależnych; przeciw było 201 posłów PO, 31 z PSL oraz czterech niezrzeszonych. Kluby lewicowe - Twój Ruch i SLD wstrzymały się od głosu.

_ - Taki wynik głosowania świadczy o tym, że część opozycji nazywa się opozycją, a w rzeczywistości wcale nie chce odwołać Donalda Tuska. To był taki sprawdzian _ - powiedział Błaszczak dziennikarzom w Sejmie po przegranym przez PiS głosowaniu.

Ocenił, że także PSL pokazało, iż dotychczasowe _ zawirowania i słowa _ to tylko gra pozorów ze strony ludowców. _ Oni tkwią w sitwie. Taki wybór został dokonany; my będziemy przypominać to w kampanii wyborczej _ - zapowiedział poseł PiS.

Na pytanie, czy widzi możliwość, by PSL zagłosowało za wotum nieufności wobec szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza odparł: _ Już to widzimy. Zdenerwowani zawsze wychodzą, ale kiedy mieli szanse pokazać, że nie akceptują Donalda Tuska, to jej nie wykorzystali. Mamy do czynienia z grą pozorów _.

Na pytanie, czy PiS zamierza za jakiś czas ponownie wysunąć kandydaturę prof. Piotra Glińskiego, Błaszczak stwierdził, że Gliński jest _ zacnym człowiekiem _. _ Przedstawił program rządu technicznego, który miał przeprowadzić dwie rzeczy: pokazać, jaki jest stan kraju - taki jak mówi propaganda rządowa, czy taki jak mówi minister Sienkiewicz i przeprowadzić uczciwe wybory _.

Błaszczak podkreślił, że _ żadna władza nie jest wieczna _, zatem ma nadzieję, że w następnych wyborach parlamentarnych zwycięży PiS i wtedy _ naturalnie _ premierem zostanie Jarosław Kaczyński.

Czytaj więcej w Money.pl
Bunt Pawlaka i żądanie przerwania obrad Sejmu. Co z szefem MSW? _ Głosowanie nie może się odbywać pod szantażem _ - grzmiał były szef PSL. Konstruktywnego wotum nieufności dla rządu oraz odwołania Bartłomieja Sienkiewicza domaga się PiS.
"Pełzający zamach stanu" czy "nieprawdziwa diagnoza"? Posłowie ścierali się oceniając Bartłomieja Sienkiewicza. Jakie wnioski?
Wojna CBA z prokuraturą. Naloty i przeszukania Śledczy ujawniają, że w aferę korupcyjną zamieszani są politycy, urzędnicy i biznesmeni.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)