Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odprawa graniczna może był łatwiejsza

0
Podziel się:

Warunkiem skorzystania z systemu awizacji jest dokonanie zgłoszenia przyjazdu autokaru na co najmniej 48 godzin przed planowanym przekroczeniem granicy.

Odprawa graniczna może był łatwiejsza
(Leszek Kotarba/East News)
bEJASMOJ

Służby graniczne i MSW przypominają o e-usłudze eBooking BUS, dzięki której można skrócić czas odprawy pasażerów autokarów przekraczających granicę. Dzięki e-usłudze podróżni spędzą jeszcze mniej czasu na granicy.

EBooking BUS to elektroniczny system rezerwacji odprawy. E-usługa dostępna jest na stronie www.granica.gov.pl oraz na stronie internetowej Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dzięki niej można szybko i bezpłatnie powiadomić służby graniczne o planowanym przyjeździe autobusu przewożącego zorganizowane grupy turystyczne.

Jak to działa?

Aby skorzystać z szybkiej odprawy granicznej, należy się zarejestrować poprzez stronę granica.gov.pl. Do zgłoszenia należy dołączyć listę pasażerów. Informacja dotrze do Służby Celnej i Straży Granicznej, które będą mogły tak zorganizować swoje działania, by odprawa odbyła się jak najsprawniej.

bEJASMOL

Jeżeli na konkretny termin zostanie zgłoszonych wiele pojazdów, służby skierują do ich obsługi większą liczbę funkcjonariuszy. Z systemu można również pobrać i wydrukować specjalny znak graficzny, który po umieszczeniu za szybą autokaru dodatkowo sprawi, że funkcjonariuszom będzie łatwiej zidentyfikować pojazd.

Warunkiem skorzystania z systemu awizacji jest dokonanie zgłoszenia przyjazdu autokaru na co najmniej 48 godzin przed planowanym przekroczeniem granicy. Dzięki wcześniejszemu zgłoszeniu, autokar będzie mógł dotrzeć na granicę kilka minut przed zaplanowaną odprawą i podróżni spędzą na przejściu jeszcze mniej czasu.

Dzieci przekroczą granicę szybciej

Organizatorzy zorganizowanych przewozów autokarowych mogą także skorzystać z możliwości zarezerwowania priorytetowo odpraw autokarów z dziećmi. Usługa dotyczy autokarów i busów, gdzie przynajmniej 70 proc. wszystkich pasażerów to dzieci i młodzież do siedemnastego roku życia. Dodatkowo rodzice, przewodnicy, biura podróży lub inni organizatorzy wyjazdów mają możliwość dokładnego ustalenia terminu odprawy. Autokary z dziećmi będą wówczas odprawiane w pierwszej kolejności. Średnia odprawa autokaru trwa poniżej 10 minut.

bEJASMOR

Granica.gov.pl

Portal jest prowadzony przez Służbę Celną i Straż Graniczną. Jego głównym zadaniem jest ułatwienie podróżnym i przewoźnikom przekraczanie granicy. Znajdują się tam przydatne informacje dotyczące ruchu granicznego i zasad przekraczania granicy, m.in. aktualne czasy oczekiwania, komunikaty o sytuacji na przejściach granicznych, w tym o zakłóceniach ruchu granicznego, czy utrudnieniach na drogach dojazdowych, aktualne przepisy prawne oraz wzory dokumentów wymagane przy przekraczaniu granicy. Zawiera także e-usługi: e-zwrot VAT i eBooking BUS.

Czytaj więcej w Money.pl
Coraz mniej Rosjan przekracza naszą granicę Rośnie za to ruch z Ukrainy. GUS w marcu 2015 roku odnotował wzrost o prawie 10 proc. w porównaniu do marca poprzedniego roku.
Rosja chce współpracy z Polską
100 mln euro polskiej pożyczki dla Ukrainy Zyska nasz sąsiad i polski biznes. Kijów zmodernizuje granice dzięki pożyczce z Warszawy, ale musi to zrobić rękami naszych firm - informuje "Puls Biznesu".
bEJASMPm
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)