Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zasiłek opiekuńczy
22.12.2014 15:39

Od nowego roku łatwiej o specjalny zasiłek opiekuńczy

Od nowego roku - łatwiej o specjalny zasiłek opiekuńczy dla osób zajmujących się niepełnosprawnymi bliskimi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS/LUKA LUKASIAK)

Opiekunowie niepełnosprawnych dorosłych dotąd nie mieli prawa do zasiłku, jeżeli nie byli wcześniej zatrudnieni. Teraz o świadczenie będą mogli ubiegać się także bezrobotni, co rozszerzy grono świadczeniobiorców - zaznacza Tomasz Wardach z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej:

Tomasz Wardach przypomniał, że otrzymanie świadczenia dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej jest zależne od dochodu. Kryterium uprawniające do zasiłku wynosi 664 złote na osobę w rodzinie.

Specjalny zasiłek opiekuńczy jest przyznawany osobom zajmującym się niepełnosprawnym bliskim, wobec którego opiekun ma zobowiązanie alimentacyjne. Zasiłek wynosi 520 złotych miesięcznie.

Od nowego roku nastąpią korzystne zmiany także w świadczeniach dla opiekunów osób niepełnosprawnych od dzieciństwa. Świadczenie pielęgnacyjne wzrośnie o 200 złotych, czyli będzie wynosić 1200 złotych netto miesięcznie. Za rok ma wzrosnąć o kolejne 100 złotych, do wysokości płacy minimalnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Chore dziecko? Sprawdź jak dostać zasiłek Na złożenie wniosku o wypłatę zasiłku opiekuńczego pracownik ma pół roku. Jeżeli tego nie zrobi wynagrodzenie przepadnie
Prezydent sugeruje: Głosujmy na tych, którzy... Prezydent zaapelował, aby w nadchodzących wyborach samorządowych głosować na tych, którzy rozumieją problem niepełnosprawności.
Uwalniamy koperty. Rusza ważna akcja Karta parkingowa to jedyny dokument uprawniający osoby z niepełnosprawnością do parkowania na tzw. kopertach. Jest wydawana osobie lub placówce związanej z niepełnosprawnymi.
Tagi: zasiłek opiekuńczy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz