Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Obowiązek służby wojskowej wraca? Każdy może być wezwany na ćwiczenia w armii

0
Podziel się:

Szkolenie obejmie zarówno żołnierzy z rezerwy jak i osoby, które nie mają za sobą służby.

Obowiązek służby wojskowej wraca? Każdy może być wezwany na ćwiczenia w armii
(Łukasz Szeląg / Reporter)

Nowe rozporządzenie podpisane przez premier Ewę Kopacz w sprawie obowiązkowych ćwiczeń wojskowych pozwala wezwać do wojska praktycznie każdego zdolnego do służby.

Rozporządzenie zostało przyjęte 11 lutego, a 9 marca je ogłoszono. Zgodnie z nim, obowiązkowymi ćwiczeniami wojskowymi objęci będą zarówno żołnierze przeniesieni do rezerwy jak i osoby w rezerwie, które nie mają za sobą czynnej służby.

To, kto zostanie powołany na ćwiczenia, zależeć będzie od _ wystąpienia potrzeb Sił Zbrojnych RP w zakresie przeszkolenia żołnierzy rezerwy posiadających nadane przydziały mobilizacyjne oraz dla żołnierzy rezerwy i osób przeniesionych do rezerwy niebędących żołnierzami rezerwy, którym planuje się nadać takie przydziały. _

Zgodnie z wcześniejszymi regulacjami, na ćwiczenia powoływani mogli być tylko ci, którzy mieli za sobą służbę czynną czyli np. przeszli przez służbę wojskową w okresie powszechnego poboru.

Czytaj więcej w Money.pl
Więcej rezerwistów trafi do przeszkolenia Armia jeszcze trzy lata temu w ogóle nie wzywała rezerwistów na szkolenia.
Siemoniak: "Wojsko zostanie wzmocnione" _ - Na pewno powinniśmy na długie lata zainwestować w te garnizony. To poważna decyzja ciągnąca za sobą milionowe inwestycje wielodziesięciomilionowe zakupy - _ powiedział szef resortu obrony.
Nauczyciel i kasjer pierwsi chwycą za karabin Do Narodowych Sił Rezerwowych zgłosili się na ochotnika. Przekonują, że są gotowi umrzeć za ojczyznę.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)