Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy masowo publikują karykatury Mahometa

0
Podziel się

Na znak solidarności z redakcją zaatakowanego francuskiego tygodnika Charlie Hebdo szereg niemieckich gazet zamieściło karykatury proroka Mahometa i inne rysunki krytyczne wobec islamu.

Niemcy masowo publikują karykatury Mahometa
(PAP/EPA)
bEpUViHp

Na znak solidarności z redakcją zaatakowanego przez terrorystów francuskiego tygodnika _ Charlie Hebdo _ szereg niemieckich gazet zamieściło w dzisiejszych wydaniach karykatury proroka Mahometa i inne rysunki krytyczne wobec islamu.

Wydawany w Berlinie tabloid _ B.Z. _ opublikował na całej pierwszej stronie zatytułowanej _ Vive la liberte _ karykatury autorstwa współpracowników satyrycznej francuskiej gazety. Podobnie postąpiły redakcje innych gazet.

_ Berliner Zeitung _ tłumaczy, że decyzja zapadła nie dlatego, że karykatury podobają się dziennikarzom. _ Publikujemy rysunki satyryczne Charlie Hebdo z szacunku do zamordowanych, którzy bronili wolności słowa _ - napisali dziennikarze w liście otwartym do czytelników.

bEpUViHr

W ataku na redakcję pisma satyrycznego _ Charlie Hebdo _ w Paryżu zginęło w środę 12 osób. Trzej zamaskowani napastnicy wdarli się do redakcji i zastrzelili uczestników kolegium redakcyjnego, po czym zbiegli.

Po ataku rozpoczęto poszukiwania sprawców, zidentyfikowanych przez policję jako 18-letni Hamyd Mourad oraz bracia Kouachi - 34-letni Said i 32-letni Cherif. Mourad w nocy oddał się w ręce policji; twierdzi, że jest niewinny.

Czytaj więcej w Money.pl
"Zamach w Paryżu to barbarzyństwo" Niemieccy komentatorzy dają wyraz swojemu oburzeniu z powodu ataku na redakcję francuskiego tygodnika _ Charlie Hebdo _.
Czterech znanych rysowników celem ataku Prezydent Francois Hollande nie ma wątpliwości, że sprawcy zamachu terrorystycznego na redakcję Charlie Hebdo zostaną ujęci.
Trwa obława na morderców z Paryża. Kolejna strzelanina Najmłodszy z domniemanych sprawców masakry w paryskiej redakcji _ Charlie Hebdo _, oddał się w ręce policji.
bEpUViHS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)