Notowania

Przejdź na
tramwaje
24.02.2010 08:06

Nad stołeczną aferą pracują polscy i szwajcarscy śledczy

Badają sprawę zakupu wagonów warszawskiego metra.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adamon/CC)

Powstał międzynarodowy zespół tropiący sprawę korupcji przy zakupie warszawskich tramwajów i wagonów metra.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ dotarła do umowy, która powołała do życia specjalną polsko-szwajcarską grupę śledczą. Została ona zawarta w październiku ubiegłego roku przez polskie ministerstwo sprawiedliwości i szwajcarską prokuraturę.

Wynika z niej, że śledztwo prowadzą agenci specjalni CBA z Wrocławia, funkcjonariusze dochodzeniowi z Federalnej Policji Kryminalnej z Berna i prokuratorzy z obu krajów.

Wątek szwajcarski dotyczy _ przestępstwa prania brudnych pieniędzy (...) w związku z dostawą wagonów metra i tramwajów firmy Alstom klientowi Tramwaje Warszawskie i Metro Warszawskie _. W Polsce śledczy badają, czy doszło do _ przyjęcia w latach 1998-2002 korzyści majątkowych przez osoby pełniące funkcje publiczne w związku z przetargiem na zakup taboru kolejowego dla tramwajów i metra dla miasta Warszawy _.

Afera jest poważna, bo jej składowe to takie wydarzenia jak minister sprawiedliwości interweniujący u słynnego sędziego Baltasara Garsona,zatrzymani w Polsce, Szwajcarii i Hiszpanii bankowcy oraz szefowie firm consultingowych.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: tramwaje, wagony, warszawa, korpucja, metro, zakup, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz