Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
libia
19.10.2014 10:50

Mocarstwa zachodnie domagają się zakończenia walk w Libii

Stany Zjednoczone, Francja, Włochy, Niemcy i Wielka Brytania zagroziły sankcjami wobec tych, którzy zagrażają pokojowi, stabilizacji i bezpieczeństwu Libii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BRQ Network/CC BY 2.0/flickr)

W opublikowanym w Waszyngtonie wspólnym komunikacie mocarstwa zachodnie zażądały _ natychmiastowego wstrzymania _ walk w Libii, gdzie siły rządowe rozpoczęły ofensywę przeciwko milicjom islamskim w celu odbicia Trypolisu i Bengazi.

Stany Zjednoczone, Francja, Włochy, Niemcy i Wielka Brytania zagroziły też sankcjami wobec _ tych, którzy zagrażają pokojowi, stabilizacji i bezpieczeństwu Libii _.

Mocarstwa zachodnie _ zdecydowanie potępiły dokonywane w Libii akty przemocy i zaapelowały o natychmiastowe położenie im kresu _. W komunikacie podkreślono, że kryzysu libijskiego nie da się rozwiązać środkami militarnymi i wyrażono _ szczególne zaniepokojenie _ tym, że walczące strony odrzucają apele o rozejm.

Potępiono też zbrodnie dokonane przez dżihadystów z organizacji Ansar Aszaria, które Waszyngton uważa za organizację terrorystyczną.

Zdaniem mocarstw, ciężkie walki, które doprowadziły do obalenia dyktatorskich rządów Muammara Kadafiego i uzyskania przez Libię wolności w 2011 r. będą zagrożone jeśli _ ugrupowania terrorystyczne, zarówno libijskie jak i międzynarodowe, będą wykorzystywać Libię jako miejsce schronienia _.

Siły popierające rząd, dowodzone przez gen. Chalifa Haftara, rozpoczęły ofensywę przeciwko milicjom islamskim przed trzema dniami. W piątek walki toczyły się w rejonie Bengazi, na wschodzie Libii, gdzie 23 osoby poniosły śmierć. Łączna liczba ofiar śmiertelnych walk w tym mieście wzrosła do 66.

W Libii praktycznie nie ustaje chaos od czasu obalenia Kadafiego bowiem liczne milicje islamskie odmówiły podporządkowania się słabemu rządowi centralnemu.

Czytaj więcej w Money.pl
Miasto ostrzelane. Rząd nie wie kto atakował Libijski rząd oświadczył, że przynależność bombardujących Trypolis samolotów nie jest mu znana i że nie ma w tej chwili żadnych przekonujących wskazań dla ustalenia, która strona za tym stała.
Wojsko wystąpi przeciw rebeliantom. Zgoda Operacja wojskowa rozpocznie się w ciągu tygodnia.
Czeczeni na wojnie w Syrii. Jadą przez biedę Wojujący islam przywędrował do Pankisi wraz z uciekinierami z Czeczeni, którzy od 2000 r., wśród gruzińskim ziomków, szukali schronienia przed wojną.
Tagi: libia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz