Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mobbing czy dyskryminacja - jak się bronić

0
Podziel się:

Mobbing, czyli złe traktowanie w pracy, to modne słowo, choć wiele osób nie wiem jak poradzić sobie w tej sytuacji. Często też poszkodowani często nie wiedzą do kogo zgłosić się z tym problemem po pomoc.

Mobbing, czyli złe traktowanie w pracy, to modne słowo, choć wiele osób nie wiem jak poradzić sobie w tej sytuacji. Często też poszkodowani często nie wiedzą do kogo zgłosić się z tym problemem po pomoc - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Gazeta pomaga odróżnić dyskryminację od mobbingu w miejscu pracy.
Dyskryminacja - pisze gazeta za Kodeksem Pracy - to gorsze traktowanie pracownika ze względu na płeć, wiek, rasę, religię, orientację seksualną, narodowość czy przekonania polityczne. Mobbing to działania wobec pracownika polegające na uporczywym nękaniu lub zastraszaniu, wywołujące o niego zaniżoną samoocenę przydatności zawodowej lub mające na celu poniżenie go lub ośmieszenie. Mobbing może także być stosowany przez jednego współpracownika wobec drugiego, nie tylko przez przełożonego.

"Puls Biznesu" przytacza przykłady takich zachowań wzięte z życia. Radzi poprzez ekspertów, jak należy się bronić.

Dziennik przypomina, że choć sprawy dotyczące dyskryminacji, a szczególnie mobbingu niełatwo wygrać w sądzie, jednak pociesza, że przynajmniej w przypadku zarzutu dyskryminacji to pracodawca ma udowodnić, że nie wywiera niedozwolonej presji na pracownika.

ZOBACZ TAKŻE:

prawo pracy
wiadomości
prawo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)