Notowania

ruch palikota
25.04.2013 12:52

Młodzieżówka Ruchu Palikota wytyka samorządom "grzechy główne"

Marnowanie pieniędzy, lenistwo systemu edukacji, nieumiarkowanie w zbędnych inwestycjach - to niektóre z "grzechów głównych" wytkniętych samorządom przez młodzieżówkę Ruchu Palikota.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Marnowanie pieniędzy, lenistwo systemu edukacji, nieumiarkowanie w zbędnych inwestycjach, jak Stadion Narodowy, zarabianie na potrzebach obywateli np. poprzez ciągłe podwyżki cen biletów - to niektóre z _ grzechów głównych _ wytkniętych samorządom przez młodzieżówkę Ruchu Palikota.

_ - Samorządy grzeszą niedostrzeganiem potrzeb młodych ludzi, niedostrzeganiem potrzeb zasadniczych zmian, grzechy samorządów popełniane są z premedytacją, bez żadnej skruchy i bez wyraźnego postanowienia poprawy _ - powiedziała Daria Trapszo-Drabczyńska z Ruchu Młodych.

Jej zdaniem samorządy marnują pieniądze (m.in. 1,3 mld złotych na lekcje religii, doradztwo zawodowe w szkołach tylko _ na papierze _), a system edukacji jest niesprawny (brak systemowego podejścia do selekcji dyrektorów szkół, nieracjonalne zapisy w Karcie Nauczyciela oraz złe zarządzanie finansami w edukacji).

Kolejny grzech samorządów, według Ruchu Młodych, to brak strachu przez konkurencją - ich zdaniem samorządowcy są tak pewni siebie, siedząc _ w wygodnych fotelach _, że nie obawiają się gniewu obywateli.

Poseł RP Armand Ryfiński przekonywał, że tylko młodzi ludzie mogą pozbawić stanowisk _ zasiedziałych w samorządach urzędników, którzy nie mają żadnej woli zmian i pomysłów na polepszenie sytuacji Polaków _.

Jego zdaniem młodzi ludzie chcą wyrzucić religię ze szkół, chcą likwidacji umów śmieciowych, obniżenia składki na ZUS, kadencyjności funkcji politycznych oraz obniżenia wieku czynnego prawa wyborczego.

Inne _ grzechy _ samorządów, to - zdaniem młodzieżówki - ignorancja i pycha urzędników. Według danych Ruchu Młodych Polska jest na 70. miejscu, jeśli chodzi o warunki prowadzenia działalności gospodarczej, a na 164. miejscu pod względem uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec z polowaniem na kieszeń obywatela Do Sejmu trafił projekt Ruchu Palikota przewidujący m.in. odebranie straży miejskiej prawa do karania za nieprawidłowe parkowanie oraz do przeprowadzania kontroli fotoradarowej.
Ruch Palikota chce uchwały Sejmu w sprawie tłumacza języka migowego Brak stanowiska tłumacza języka migowego w Sejmie powoduje, że około miliona obywateli pozbawionych zostaje dostępu do bieżących informacji przekazywanych za pośrednictwem organizowanych konferencji.
Palikot znów ukarany. Za co tym razem? Komisja etyki poselskiej ukarała dzisiaj szefa RP Janusza Palikota karą nagany za jego słowa pod adresem marszałek Sejmu Ewy Kopacz i wicemarszałek Wandy Nowickiej.
Tagi: ruch palikota, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz