Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minister zdrowia forsuje swoje stanowisko. Co postanowi Tusk?

0
Podziel się:

- Procedury w sprawie NFZ są bardzo jasne i tak precyzyjne, jak procedury lotnicze - powiedział premier.

Minister zdrowia forsuje swoje stanowisko. Co postanowi Tusk?
(Jan Bielecki/East News)
bEJVgnGt

Premier zapowiada, że _ prawdopodobnie będzie respektował _ wniosek ministra zdrowia o odwołanie szefa NFZ. Rada Narodowego Funduszu Zdrowia wydała pozytywną opinię w tej sprawie - poinformował Bartosz Arłukowicz.

- _ Rada podjęła decyzję odnośnie zaopiniowania wniosku o odwołanie pana prezesa Paszkiewicza. Członkowie Rady zgodzili się z moimi argumentami, po dyskusji na temat zmian, które stoją przed nami, zmian systemu finansowania, Rada podjęła pozytywną opinię _ - powiedział Arłukowicz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI BARTOSZA ARŁUKOWICZA:

(Źródło: IAR)

bEJVgnGv

Minister nie odpowiedział na pytanie dziennikarzy, kto będzie nowym prezesem NFZ. Podkreślił, że czeka na decyzję premiera Donalda Tuska. Bartosz Arłukowicz powiedział, że nadchodzi czas na kolejny etap zmian systemowych w służbie zdrowia i w jej finansowaniu.

_ - Musimy zbudować system kompleksowej pomocy pacjentowi, system, który będzie promował efekt leczenia, a nie sam tylko fakt leczenia _ - powiedział Bartosz Arłukowicz.

- _ Procedury w sprawie NFZ są bardzo jasne i tak precyzyjne, jak procedury lotnicze _ - mówił z kolei premier Donald Tusk. - _ Po uzyskaniu tej opinii ze strony Rady podejmę decyzję. Długo rozmawiałem z ministrem Arłukowiczem i oczywiście dobra współpraca między ministrem zdrowia a szefem NFZ jest niezbędna, by sprawnie działać i dlatego wydaje się dość prawdopodobne, że będę ten wniosek respektował _ - powiedział Tusk.

bEJVgnGB

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREMIERA:

(Źródło: IAR)

Czytaj więcej w Money.pl
Arłukowicz to zwykły figurant, o niczym nie decyduje Bolesław Piecha z PiS mówi, dlaczego szefa NFZ trzeba było odwołać już dwa lata temu.
Bunt lekarzy. Powołali sztab kryzysowy Wezwali do niepodpisywania umów z NFZ na wystawianie recept refundowanych. Zamkną gabinety?
Arłukowicz zapowiada rewolucyjne zmiany Chodzi o system finansowania ochrony zdrowia. Minister nie chce by płacono za leczenie, tylko za...
bEJVgnGW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)