Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Miller wiedział o torturach CIA w Polsce?

0
Podziel się:

Na to wskazuje relacja Józefa Piniora, który był w komisji Parlamentu Europejskiego badającej tę sprawę.

Miller wiedział o torturach CIA w Polsce?
(kprm.gov.pl)

Są dowody na istnienie tajnych więzień w Polsce, w których torturowano zatrzymanych przez CIA - twierdzo dr Adam Bodnar, sekretarz zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. O sprawie mógł wiedzieć premier Leszek Miller.

- _ Z informacji m.in. ujawnionych Komisji Parlamentu Europejskiego wynika, że niektóre osoby były poddawane torturom i wszystkie okoliczności wskazują na to, że tym miejscem gdzie do tortur mogło dochodzić była Polska _ - powiedział Bodnar w Poranku Radia TOK FM.

Jak dodał więzienia miałyby funkcjonować między 5 grudnia 2002 roku i 22 września 2003 roku. Bodnar twierdzi, że o całej sprawie wiedzieli najważniejsi polscy politycy.

Potwierdził to również Józef Pinior, były europoseł i członek komisji Parlamentu Europejskiego do zbadania sprawy tajnych więzień. Poinformował on, że wie o instrukcji, która była podpisana przez ówczesnego premiera, Leszka Millera. Znajduje się w niej szczegółowy opis działania tajnych więzień.

Politycy SLD zaprzeczają rewelacjom. Leszek Miller nazwał tę informację bredniami. Z kolei Tadeusz Iwiński zaprzeczył, jakoby przyznał, że na terenie Polski istniały więzienia CIA, choć nie wyklucza, że jacyś więźniowie przebywali w Polsce.

- _ Nie zaprzeczam, że na mocy porozumienia jakaś część ośrodka szkoleniowego została wydzielona na użytek agentów CIA. Nie można też wykluczyć, że w ramach tej umowy część pasażerów samolotów przylatujących z Afganistanu czy z Maroka mogła na czas lądowań przebywać na terenie ośrodka _ - powiedział Iwiński.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t112613.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/architekt;zamachow;z;11;wrzesnia;byl;torturowany;w;polsce,42,0,688426.html) Architekt zamachów z 11. września był torturowany w Polsce? Tak twierdzi brytyjska telewizja BBC.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t77926.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cia;jednak;torturowala;wieznia;w;polsce,166,0,672166.html) CIA jednak torturowała więźnia w Polsce Dwaj agenci przystawiali mu do głowy lufę broni i straszyli wiertarką.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t46368.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/elita;sld;przed;trybunalem;stanu;za;tajne;wiezienia;cia,121,0,651385.html) Elita SLD przed Trybunałem Stanu za tajne więzienia CIA? Prokuratura szykuje się do oskarżeń o zbrodnie wojenne.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)