Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.11.2008 19:57

Mężczyźni są dyskryminowani w Polsce. Winne prawo i stereotypy

76 procent spraw rozwodowych z orzekaniem o winie kończy się przypisaniem jej mężczyźnie. Tylko co 20-temu ojcu jest przyznawane prawo do wychowywania dzieci. Zaledwie 3 na 100 mężczyzn w Polsce dobrze ocenia pracę sądów rodzinnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

76 procent spraw rozwodowych z orzekaniem o winie kończy się przypisaniem jej mężczyźnie. Tylko co 20-temu ojcu jest przyznawane prawo do wychowywania dzieci. Z badań, przeprowadzonych przez portal tata.pl, wynika, że zaledwie 3 na 100 mężczyzn w Polsce dobrze ocenia pracę sądów rodzinnych.

Wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Joanna Kluzik-Rostkowska, przyznaje że ojcowie w Polsce są dyskryminowani. Jej zdaniem, przyczyn należy szukać nie tylko w źle działających przepisach prawnych, ale także zakorzenionych w społeczeństwie stereotypach.

Prezes Fundacji Akcja i założyciel portalu _ W stronę ojca _, Robert Kucharski, podkreśla, że największym problem ojców po rozwodzie cywilnym jest luźne traktowanie postanowień sądu przez matki. Sprawą priorytetową jest więc usprawnienie egzekucji prawa.

Prezes stowarzyszenia Ojcowie.pl, Krzysztof Gawryszczak, nie ma wątpliwości, że w Polsce ojcowie są traktowani jako rodzice drugiej kategorii. Jego walka o widzenie z synem trwa już osiem lat.

Według badań przeprowadzonych przez portal tata.pl aż 65 procent rozwiedzionych kobiet utrudnia ojcom kontakt z dzieckiem.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz