Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
joachim gauck
19.04.2013 16:48

Materiał wybuchowy wykryto w liście do prezydenta Niemiec

Przesyłkę wykryto podczas rutynowej kontroli w oddziale poczty w rezydencji prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tohma/cc/wikipedia)

W siedzibie prezydenta Niemiec Joachima Gaucka w Berlinie wykryto podejrzany list, zawierający materiał wybuchowy. Rzecznik urzędu prezydenta poinformował, że przesyłkę pod kontrolą zdetonowano na terenie parku otaczającego siedzibę prezydenta.

Podczas incydentu prezydenta Gaucka nie było w pałacu Bellevue - podała agencja dpa. Życie i zdrowie pracowników urzędu nie było zagrożone.

Dziennik _ Die Welt _, tygodnik _ Focus _ i telewizja ARD poinformowały, że znajdujący się w kopercie proszek to HMTD (materiał o niewielkiej sile wybuchowej eksplodujący pod wpływem wstrząsu). Przesyłkę zdetonowali funkcjonariusze specjalnego oddziału policji federalnej.

Przesyłkę wykryto podczas rutynowej kontroli w oddziale poczty w rezydencji prezydenta. Jesienią 2010 roku w urzędzie kanclerskim zabezpieczono przesyłkę zawierającą bombę.

Śledztwo prowadzi Federalny Urząd Kryminalny BKA.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach bombowy w centrum miasta. Są ofiary Co najmniej 15 śmiertelnych ofiar terrorystycznego zamachu bombowego w centrum Damaszku. Rannych zostało ponad 50 osób.
Bomba na Okęciu. Saperzy już kopią Największy ruch pasażerski jest w godz. 6-8 rano. Jak pracuje warszawski port lotniczy?
To oni zaatakowali Boston. Jeden z nich nie żyje Policjanci zastrzelili jednego z dwóch podejrzanych o przeprowadzenie zamachu bombowego w Bostonie. Pościg za drugim trwa.
Tagi: joachim gauck, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz