Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marsz Niepodległości. Policja musiała interweniować

0
Podziel się:

Przy wejściu na most grupa kilkunastu zamaskowanych osób rzucała petardy w miejsca, gdzie stoją policjanci.

Marsz Niepodległości. Policja musiała interweniować
(PAP/Jacek Turczyk)
bEKpoeUR

1/10

fot: PAP/Jacek Turczyk

Na Moście Poniatowskiego, którym przechodzi Marsz Niepodległości, doszło do kilku incydentów. Na czele pochodu interweniowała Straż Marszu Niepodległości. W demonstracji uczestniczy, według organizatorów, kilkadziesiąt tysięcy osób.

Przy wejściu na most grupa kilkunastu zamaskowanych osób rzucała petardy w miejsca, gdzie stoją policjanci. Jeden z organizatorów Marszu, Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego powiedział, że kilka osób próbowało wyprzedzić czoło pochodu. Jest problem, tak jak co roku, z osobami, które wyprzedzają marsz, pojawiła się plotka, że przed pochodem są osoby związane z lewicą, ale to nieprawda - powiedział IAR Krzysztof Bosak.

bEKpoeUT

Wcześniej na Moście Poniatowskiego interweniowała karetka pogotowia ratunkowego. Kilkanaście minut wcześniej na wysokości dworca Warszawa-Powiśle doszło do przepychanek zakapturzonych mężczyzn. Interweniowała policja i Straż Marszu Niepodległości.

W tym roku, trasa Marszu wyniesie niecałe 4 kilometry. Tegoroczna odsłona Marszu nieodłącznie związana jest z postacią Romana Dmowskiego. Uczestnicy zakończą pochód na Kamionku, gdzie urodził się przywódca przedwojennej endecji.

Po godzinie 17-tej Marsz Niepodległości znów ruszył. Mimo starć części demonstrujących z policją. Wcześniej pochód został zatrzymany na Rondzie Waszyngtona w Warszawie.

Przed kolumną marszu, koło Stadionu Narodowego, wciąż dochodzi do starć kilkuset chuliganów z policją. Reporter IAR był świadkiem wyrywania płyt chodnikowych, którymi chuligani obrzucili policjantów. Na funkcjonariuszy poleciały race, butelki. Napastnicy wyrywali znaki drogowe a nawet miejskie, bezpłatne rowery, którymi starali się rzucać w policjantów. W zamieszkach na Rondzie Waszyngtona ranny został jeden z interweniujących policjantów. Zabrała go karetka pogotowia. Policja użyła armatek wodnych i broni gładkolufowej.

bEKpoeUZ

Obecnie uczestnicy Marszu Niepodległości omijają miejsce starć, przechodząc chodnikiem przy Stadionie Narodowym.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą ukarania policjanta, bo zabił chłopaka Kilka dni temu w St. Louis ponownie biały policjant zastrzelił czarnoskórego nastolatka. Według policji, w tym przypadku to chłopiec pierwszy zaczął strzelać do funkcjonariusza.
Protest policjantów w Brukseli. Nie godzą się... Bulwarami belgijskiej stolicy przemaszerowali funkcjonariusze z całego kraju. Nie byli ubrani w mundury.
Górnicy obrzucili policję wodą. Powód? Grupa około 50 osób spróbowała wtargnąć do biura Kompanii Węglowej domagając się spotkania z kierownictwem.
Kilkuset Rosjan nie boi się represji Putina Domagali się zaprzestania represjonowania uczestników protestów przeciwko powrotowi Władimira Putina na Kreml.
bEKpoeVu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)