Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Londyn: późniejsze prawo jazdy dla młodzieży

0
Podziel się:

W Wielkiej Brytanii rząd rozważa kilka wariantów ograniczeń praw młodych kierowców na drogach

Londyn: późniejsze prawo jazdy dla młodzieży
(ktylerconk/CC/Flickr)
bEKGmaXV

, aby zmniejszyć liczbę wypadków. Rządowe propozycje to między innymi specjalne prawo jazdy dla uczących się - wydawane od 17 roku życia.

W tym okresie należałoby odbyć co najmniej sto godzin jazdy dziennej i 20 nocnej pod okiem instruktora. W wieku 18 lat można byłoby otrzymać prawo jazdy, ale _ próbne _. Młodych kierowców obejmowałby zakaz jazdy nocą oraz z pasażerami poniżej 30 roku życia.

Inne propozycje, to całkowity zakaz używania telefonów komórkowych, nawet ze słuchawką i mikrofonem, a także niższy limit alkoholu we krwi. Ministerstwo transportu oblicza, że młodzi kierowcy przejeżdżają tylko 5% dystansu, jaki pokrywają rocznie wszystkie pojazdy na brytyjskich drogach. Odpowiadają jednak za 20% wypadków. W 2011 roku było to czterysta ofiar.

bEKGmaXX

Dwa brytyjskie automobilkluby wydały sprzeczne opinie o rządowych planach. Automobilklub Królewski RAC uznał je za dobry sposób poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Natomiast Stowarzyszenie Automobilowe AA uważa, że młodych kierowców powinno się odpowiednio przygotowywać zanim zdobędą prawo jazdy, zamiast wydawać im dokument i dopiero wtedy wprowadzać ograniczenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Tysiące obywateli UE bez pracy na Wyspach Wielka Brytania utrzymuje ponad 600 tysięcy bezrobotnych obywateli państw Unii Europejskiej - wynika z raportu sporządzonego na zamówienie KE.
Spór o regulację brytyjskiej prasy. Afera... W Wielkiej Brytanii na nowo rozgorzał spór o mechanizmy regulacji prasy, skompromitowanej serią skandali podsłuchowych, korupcyjnych i głośnymi przypadkami łamania granic prywatności.
Cena energii jest za wysoka? Rząd chce... Wśród przedstawicieli brytyjskiego rządu coraz częściej pojawiają się głosy mówiące o konieczności zmiany obecnego systemu dofinansowywania inwestycji w energetykę odnawialną.
Brytyjska poczta warta 3,3 mld funtów Sprzedaż akcji Royal Mail rozpocznie się na londyńskiej giełdzie w piątek o godzinie 9. rano czasu polskiego.
bEKGmaYy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)