Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spór o regulację brytyjskiej prasy. Jak zapobiec aferom podsłuchowym?

0
Podziel się:

W Wielkiej Brytanii na nowo rozgorzał spór o mechanizmy regulacji prasy, skompromitowanej serią skandali podsłuchowych, korupcyjnych i głośnymi przypadkami łamania granic prywatności.

Spór o regulację brytyjskiej prasy. Jak zapobiec aferom podsłuchowym?
(DRB62/CC/Flickr)

Większość wydawców odrzuca kompromisowy plan takiej regulacji.

Już rok temu rząd w Londynie zrezygnował z uchwalenia ustawy prasowej. Premier David Cameron zlecił natomiast doradczej instytucji monarchii, tak zwanej Radzie Zaufanych, opracowanie Karty Królewskiej, określającej normy postępowania prasy. Przedstawiona teraz przez nią propozycja zamiast udobruchać - oburzyła wydawców.

- _ Nie można mieć jakiejkolwiek politycznej ingerencji w swobodę prasy. To co się teraz proponuje w Wielkiej Brytanii odbierane jest zagranicą z przerażeniem _ - powiedział BBC Bob Satchwell, dyrektor Stowarzyszenia Edytorów, skupiającego redaktorów naczelnych gazet, programów telewizyjnych i radiowych.

Jego zdaniem Królewska Karta Prasowa mogłaby w nieodpowiednich rękach stać się narzędziem cenzury. - _ Nie można dopuścić, aby to politycy proponowali rozwiązania dla prasy. To tak jakby oddać lisom kontrolę nad kurnikiem _- dodał redaktor naczelny prawicowego tygodnika _ The Spectator _, Fraser Nelson.

Kwestia regulacji, czy samoregulacji brytyjskiej prasy znalazła się więc ponownie w impasie i nadal nie wiadomo kto i jak miałby reagować na jej nadużycia.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)