Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Łodzie z imigrantami dotarły do wybrzeży Hiszpanii

0
Podziel się:

Straż morska wyłowiła z wód Cieśniny Gibraltarskiej ciała trojga dzieci i sześciu dorosłych.

Łodzie z imigrantami dotarły do wybrzeży Hiszpanii
(AP/Fotolink/East News)

U południowych wybrzeży Hiszpanii ratownictwo morskie zlokalizowało dwie łodzie z 40 nielegalnymi imigrantami. Kolejne dwie dotarły do brzegów Mursji. Przybysze to mieszkańcy Algierii i Maroka.

Pierwszą łódź ratownictwo morskie zlokalizowało dwie mile od Almerii, na południu Hiszpanii. Kolejną siedem mil od Granady.

Na każdej łodzi płynęło po 20 imigrantów. Kilka godzin później rybak z Mursji zawiadomił straż morską o kolejnej łodzi dobijającej do plaży. Kiedy na miejsce przybyli ratownicy i Czerwony Krzyż znaleźli tylko mokre ubrania.

Usiłujący przedrzeć się do Hiszpanii wykorzystują dobrą pogodę - jest ciepło i nie wieje wiatr. Nie dla wszystkich jednak podróż kończy się szczęśliwie. Straż morska wyłowiła z wód Cieśniny Gibraltarskiej ciała trojga dzieci i sześciu osób dorosłych.

Czytaj więcej w Money.pl
Coraz więcej nielegalnych imigrantów z Afryki W wyniku konfliktów w Syrii, Iraku, Sudanie, a także Mali w ostatnich miesiącach coraz więcej uchodźców przedostaje się do Ceuty i do Melilli, gdzie znajdują się jedyne granice lądowe pomiędzy Afryką a Europą.
Masowy desant emigrantów z Afryki. 78 łodzi! Takiej liczby nie zanotowano jeszcze w historii kraju. Tylko wczoraj do Andaluzji dotarły 23 łodzie przewożące 244 imigrantów.
Ta ustawa cofa kraj do czasów dyktatury? Przewidziane na marzec 2015 roku wprowadzenie "ustawy kagańcowej", jak ją nazwali protestujący, spowoduje daleko idące ograniczenia praw obywatelskich
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)