Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lista zagrożonych Kaczyńskiego. W prokuraturze wymieni osoby

0
Podziel się:

Szef PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że w prokuraturze wymieni osoby, o których usłyszał, że dostają po głowie w związku ze swoją działalnością.

Lista zagrożonych Kaczyńskiego. W prokuraturze wymieni osoby
(EAST NEWS)

Szef PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że w prokuraturze wymieni osoby, o których usłyszał, że _ dostają po głowie _ w związku ze swoją działalnością. Jak stwierdził, termin jego przesłuchania w prokuraturze nie jest jeszcze znany.

Decyzję o przesłuchaniu Kaczyńskiego w śledztwie dotyczącym śmierci gen. Sławomira Petelickiego, podjęto po medialnej wypowiedzi szefa PiS. W zeszłym tygodniu mówił on o istnieniu _ krótkiej listy osób, które bardzo dużo mówią i są w związku z tym zagrożone _.

Prezes PiS powiedział w Poznaniu, że o wypowiedzi w sprawie grupy zagrożonych osób przypomniał sobie po śmierci gen. Petelickiego.

_ - To jest moja rozmowa z pewną osobą, która wymieniając kilka nazwisk powiedziała, że kilka osób zaczęło dużo mówić i wszystkie "dostają po głowie". Nie w sensie fizycznym, ale mają jakieś śledztwa, procesy coś złego dzieje się w ich życiu. Wymieniła kilka znanych nazwisk, wśród nich Petelickiego. Ja nie zrozumiałem tego, że chodzi o zagrożenie życia, uczciwie mówiąc niespecjalnie zwróciłem na to uwagę, póki nie doszło do śmierci generała. Wtedy to sobie przypomniałem i zrobiło to na mnie wrażenie. Dlatego to powiedziałem _ - powiedział PAP Kaczyński.

_ Nie chcę mówić, co to za osoby, powiem to w prokuraturze. Nie jest to nic sensacyjnego, tych nazwisk łatwo się domyślić. Z racji pełnionych funkcji na początku lat 90. mieli bardzo duży dostęp do informacji _ - dodał.

Żona Petelickiego w sobotę tydzień temu znalazła go w podziemnym parkingu wielorodzinnego budynku, w którym mieszkał, na warszawskim Mokotowie. Znaleziono przy nim broń, z której padł strzał.

Kaczyński przyjechał do Poznania w związku z przyznaniem mu przez Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego (AKO) Medalu Przemysła II. Polityk jest pierwszym laureatem medalu.

W skład kapituły przyznającej medal weszli m.in. Jarosław Marek Rymkiewicz, Wojciech Kilar, prof. Andrzej Nowak, Janusz Śniadek i Ernest Bryll.

Akademicki Klub Obywatelski powstał w Poznaniu. Celem AKO jest - według jego działaczy - propagowanie postaw upowszechniających nowoczesny polski patriotyzm, który łączy pamięć o dokonaniach i tradycjach z działaniami na rzecz rozwoju kraju i przyszłych pokoleń. W jego składzie są profesorowie różnych poznańskich uczelni i Polskiej Akademii Nauk.

Czytaj więcej o działaniach PiS-u w Money.pl
Prokuratura przesłucha Jarosława Kaczyńskiego Przesłuchanie ma być związane z wystąpieniem medialnym prezesa Prawa i Sprawiedliwości.
PiS będzie świętował obalenie rządu PiS 4 czerwca w Sali Kolumnowej Sejmu będzie obchodzić 20. rocznicę _ obalenia _ rządu Jana Olszewskiego.
Kaczyński: To są ludzie zbyt słabi moralnie Prezes PiS powtórzył, że jego partia zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego nowelę ustawy zakładającą m.in. podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)