Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Likwidacja straży miejskiej? Chce tego SLD - narazie w Opolu

0
Podziel się:

Jej rocznie utrzymanie kosztuje około 5 mln zł. Posłowie uważają, że to zbyt duże pieniądze.

Likwidacja straży miejskiej? Chce tego SLD - narazie w Opolu
(Witek Sroga/East News)

SLD domaga się zlikwidowania straży miejskiej w Opolu. Sojusz będzie zbierał podpisy pod obywatelskim projektem uchwały, która ma później trafić pod obrady rady miasta.

O zamiarach Sojuszu Lewicy Demokratycznej poinformował radny miejski SLD Adam Pieszczuk na konferencji prasowej zorganizowanej przed opolskim ratuszem.

_ - Większość czynności, które wykonuje straż miejska w Opolu powinna robić policja, która jest w stanie skuteczniej reagować na pewne sytuacje _ - powiedział Pieszczuk. _ - Ilość pieniędzy przeznaczanych przez opolski ratusz na straż miejską nie przekłada się na wzrost porządku i poczucia bezpieczeństwa w mieście _ - dodał.

SLD chce zapytać mieszkańców o to czy pieniądze publiczne przeznaczane na straż miejską są dobrze wydawane. Pieszczuk podkreślił, że straż miejska zawsze będzie generować dodatkowe koszty. _ Co się stanie w Opolu, kiedy nie będzie tu straży miejskiej? Opole da sobie radę bez tej jednostki i nie będzie tu żadnego śmieciowiska _ - powiedział radny SLD.

Wiceprzewodniczący opolskiej rady miasta Marcin Ociepa skomentował, że _ likwidacja straży miejskiej to jest pójście na łatwiznę _. _ Jak coś źle działa, to trzeba to naprawić, a nie likwidować. W Polsce PKP i służba zdrowia też źle funkcjonują, ale nikt nie likwiduje kolei czy nie zamyka szpitali _ - powiedział Ociepa.

_ - Straż miejska ma swoje zadania i ktoś ją będzie musiał zastąpić. Kto, policja? Wyszkolenie policjanta jest znacznie droższe niż strażnika miejskiego i nie stać nas na to, by policjanci zajmowali się źle zaparkowanymi samochodami _ - dodał.

Rocznie utrzymanie straży miejskiej w Opolu kosztuje około 5 mln zł. SLD uważa, że to zbyt duże pieniądze. Pieszczuk zaproponował, by przeznaczyć je na pomoc dla ludzi starszych czy chorych.

W przyszły wtorek na placu Wolności SLD rozpocznie akcję zbierania podpisów. Sojusz musi zebrać 500 podpisów by wnieść projekt uchwały o likwidacji straży miejskiej pod obrady rady miasta. SLD chce, by cała procedura zakończyła się jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Fotoradary straży miejskiej są legalne, gdy... Gdy wykroczenie w ruchu drogowym zostanie ujawnione za pomocą stacjonarnego urządzenia rejestrującego straż nie ma uprawnień do wystawiania mandatu.
Kolejny cios w fotoradary Straży Miejskiej Nie wolno zmusić właściciela auta, by wskazał, kto siedział za kierownicą i przekroczył prędkość, jeżeli nie widać tego na zdjęciu z fotoradaru - orzekł Sąd.
Straż miejska działa bezprawnie? Ruch Palikota chce skierować wniosek do wszystkich 596 straży miejskich w Polsce z oficjalnym pytaniem, czy stosują fotoradary stacjonarne oraz z informacją, że ich stosowanie może stanowić przestępstwo.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)