Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lekarz, który odmówił aborcji złamał prawo. Będzie wniosek do prokuratury

0
Podziel się:

SLD skieruje wniosek do prokuratury w sprawie profesora Bogdana Chazana - zapowiedział w radiowej Jedynce szef SLD, Leszek Miller.

Lekarz, który odmówił aborcji złamał prawo. Będzie wniosek do prokuratury
(Otnaydur/Dreamstime)

Ordynator szpitala Świętej Rodziny w Warszawie odmówił zabiegu aborcji. Stało się tak mimo diagnozy, że dziecko z powodu licznych wad umrze po porodzie.

Lider Sojuszu przypomniał, że lekarz miał prawo skorzystać z klauzuli sumienia, ale pod pewnymi warunkami.

Wczoraj rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk poinformował, że kilka dni temu matka złożyła skargę na szpital. Jednocześnie wiceprezydent miasta Janusz Wojciechowicz zlecił kontrolę szpitala.

Jeśli zarzuty okażą się prawdziwe, w szpitalu może dojść do zmian personalnych. Rzecznik zaznacza, że jest jeszcze za wcześnie na wyciąganie wniosków, ale urząd miasta ma prawo prowadzić politykę personalną w podległych sobie placówkach. Na wniosek ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, sprawę bada także Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Profesor Chazan prześwietlany za "sumienie" To efekt złożenia wniosku przez pacjentkę, której odmówiono wykonania aborcji. -_ Lekarz musi wykonywać prawo _ - mówi premier.
W dniu dziecka marsze dla Życia i Rodziny Do poszanowania życia od poczęcia, zakazu aborcji i wsparcia dla rodzin, ale nie ingerowania w ich sprawy wzywali uczestnicy Marszu w Krakowie
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)