Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ławrow gani, ale też chwali Poroszenkę

0
Podziel się

Szef MSZ Rosji oświadczył, że mówiąc o rezygnacji Ukrainy ze statusu kraju neutralnego prezydent próbuje zadowolić "partię wojny" w Kijowie.

Ławrow gani, ale też chwali Poroszenkę
(ec.europa.eu)
bEhJhAlN

Szef MSZ Rosji oświadczył, że mówiąc o rezygnacji Ukrainy ze statusu kraju neutralnego prezydent Petro Poroszenko próbuje zadowolić _ partię wojny _ w Kijowie. Jednak Poroszenko stara się uregulować konflikt w Donbasie - przyznał Ławrow.

_ - Oświadczenia o tym, by "wygonić Rosję z grona stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ", czy projekt ustawy o hucznej rezygnacji (Ukrainy) ze statusu (państwa) pozablokowego to nic innego, jak danina złożona tej retoryce, której pragnie "partia wojny" w Kijowie _ - powiedział Ławrow.

Dodał przy tym, że prezydent Ukrainy podejmuje starania, by organizować proces uregulowania konfliktu na wschodzie Ukrainy. Szef rosyjskiego MSZ przypomniał także, że Poroszenko deklarował rozwiązanie konfliktu na drodze pokojowej.

bEhJhAlP

Jak poinformowano w czwartek, Poroszenko wniósł do parlamentu projekt ustawy o rezygnacji przez państwo ukraińskie ze statusu kraju, który nie należy do żadnego sojuszu wojskowego. Zapowiedział taki krok w środę w Warszawie, w trakcie wystąpienia w polskim Sejmie.

Ukraiński prezydent w uzasadnieniu ustawy wskazał, że dotychczasowy pozablokowy status Ukrainy _ okazał się nieefektywny w sytuacji zewnętrznej agresji i nacisku _.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko w Sejmie. "Impuls do zmian" W najbliższą niedzielę w Mińsku może odbyć się kolejne spotkanie grupy kontaktowej w sprawie rozwiązania kryzysu na wschodzie Ukrainy.
Rosja zaprzecza. Putin nie groził inwazją Świadkiem półtoragodzinnej rozmowy telefonicznej miał być rosyjski ambasador w Kijowie, Michaił Zurabow.
Kerry i Ławrow doszli do porozumienia Podczas szczytu nie przewidziano dwustronnego spotkania prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta USA Baracka Obamy, choć nie jest wykluczone, że dojdzie między nimi do nieformalnej rozmowy.
bEhJhAmq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)