Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Łatwiejszy import towarów z Kuby. USA łagodzą restrykcje

0
Podziel się:

Amerykańskie embargo wobec Kuby było utrzymywane przez pół wieku.

Łatwiejszy import towarów z Kuby. USA łagodzą restrykcje
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Administracja prezydenta USA Baracka Obamy ogłosiła w piątek, że zamierza poważnie złagodzić restrykcje dotyczące importu z Kuby niektórych towarów wytwarzanych przez sektor drobnych producentów prywatnych, jak również usług oferowanych przez przedsiębiorstwa usługowe.

Po utrzymywaniu przez pół wieku amerykańskiego embarga gospodarczego wobec Kuby Departament Stanu USA ogłosił, że Amerykanie będą mogli importować towary wytwarzane przez kubańskich przedsiębiorców z następującymi wyjątkami: żywność, materiały włókiennicze, maszyny, pojazdy oraz broń i amunicja.

Do eksportu do Stanów Zjednoczonych będą dopuszczone jedynie towary i usługi oferowane przez kubańskich przedsiębiorców należących do jednej z dwunastu kategorii prywatnego biznesu, zaakceptowanych przez rząd kubański.

Jednak wiele z tych kategorii - zauważa AP - to taka _ działalność nie stwarzająca potencjalnych możliwości ekspertowych _, jak np. naprawa samochodów lub zegarków.

Czytaj więcej w Money.pl
"Polska może być wzorem dla Kuby". W czym? Podsekretarz stanu do spraw demokracji i praw człowieka Tom Malinowski bronił decyzji prezydenta w sprawie ocieplenia relacji z reżimem Castro.
Fidel Castro pisze list. Dalej nie ufa USA, ale... Były kubański prezydent Fidel Castro, który nie pojawił się publicznie od ponad roku.
Oto co zyska Kuba, jeśli dogada się z USA Agencja ratingowa Moody's oceniła, że normalizacja stosunków USA i Kuby zwiększy wiarygodność kredytową wyspy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)