Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ksiądz
03.01.2014 19:57

Księża mordowani na całym świecie. Dlaczego?

W 2013 roku na świecie zostało zamordowanych 22 kapłanów i misjonarzy. Większość ofiar stanowili księża.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monika Wisniewska - Fotolia.com)

Tę statystykę podała misyjna agencja informacyjna Fides, zwracając uwagę na wzrost liczby zabitych. W 2012 roku zginęło 13 misjonarzy.

Z ogłoszonych danych watykańskiej Kongregacji Ewangelizacji Narodów wynika, że najwięcej przedstawicieli katolickiego duchowieństwa zginęło w zeszłym roku w Ameryce Południowej.

Wśród 22 ofiar jest 19 księży, jedna zakonnica i dwie osoby świeckie. Wszystkich agencja Fides określa mianem _ pracowników duszpasterstwa _.

W Kolumbii, gdzie zginęło ich najwięcej, zamordowano siedmiu księży; czterech poniosło śmierć w Meksyku. Ofiary zanotowano też w Brazylii, Wenezueli, Panamie i Haiti.

W Afryce ofiarami morderstw padli ksiądz w Tanzanii, zakonnica na Madagaskarze, świecka w Nigerii. W Azji zamordowano dwóch księży: w Indiach i Syrii, a także świeckiego na Filipinach. W Europie doszło do jednej zbrodni - we Włoszech zamordowany został ksiądz.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny ksiądz oskarżany o molestowanie Przestępstw o charakterze seksualnym, rzekomo dopuścić się miał jeden z duchownych z Piotrkowa Trybunalskiego.
Zlecił zabójstwo dziennikarza. Trafił za kraty Biznesmen Paweł Sopot na 7 lat trafi do kolonii karnej.
Proboszcz skazany na osiem lat za pedofilię Sąd uznał, że ksiądz jest winny molestowania seksualnego pięciu chłopców.
Ksiądz skazany za pedofilię nie uniknie kary W ocenie sądu stan zdrowia skazanego duchownego nie stanowi przesłanki do odroczenia wykonania kary.
Tagi: ksiądz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz