Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ksiądz Bochyński przesłuchany w sprawie pedofilii

0
Podziel się:

Prokuratorzy chcą ustalić przypadki dzieci, które - jak mówił duchowny - wchodziły do łóżek dorosłych ponieważ ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia.

Ksiądz Bochyński przesłuchany w sprawie pedofilii
(JeffersonDavis/CC/Flickr)

Ksiądz Ireneusz Bochyński został przesłuchany przez prokuratora. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, w której odbyło się przesłuchanie, powiedział, że na część pytań duchowny odmówił odpowiedzi.

Kapłan zasłaniał się tajemnicą spowiedzi- dodał Witold Błaszczyk. Ksiądz Bochyński został wezwany do prokuratury jako świadek.

Prokurator miał mu zadać kilka pytań. Niektóre pozostały bez odpowiedzi. Jak poinformował rzecznik, kapłan argumentował, że obowiązuje go zakaz ujawniania tego co usłyszał na spowiedzi.

Prokuratura z Piotrkowa Trybunalskiego na razie nie występuje przeciwko komuś. Cały czas prowadzi czynności sprawdzające. Prokuratorzy chcą ustalić konkretne przypadki 10-letnich dzieci, które - jak mediom mówił duchowny - _ wchodziły do łóżek dorosłych ponieważ ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia _.

Za te słowa ksiądz przeprosił wczoraj Kościół w specjalnym oświadczeniu opublikowanym wczoraj późnym wieczorem na stronie archidiecezji łódzkiej.

Kapłan jest rektorem kościoła Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim.

Czytaj więcej w Money.pl
"Ks. Bochyński czytelnie broni pedofilów" Obie partie są zaniepokojone kontrowersyjnymi słowami księdza Bochyńskiego.
Michalik stanie przed sądem? Za pomówienie W prywatnym akcie oskarżenia Małgorzata Marenin napisała, że abp Michalik pomówił ją jako przedstawicielkę ruchu feministycznego oraz jako osobę po rozwodzie, wychowującą dziecko w niepełnej rodzinie.
Ksiądz Gil molestował siedmioro dzieci? Są akta Śledczy w Dominikanie poinformowali, że przesyłają do prokuratury generalnej akta dotyczące podejrzewanego o pedofilię polskiego księdza Wojciecha Gila.
Celibat pozwala na wygodne życie singla Zmian nie będzie, bo duchowny bez żony jest bardziej posłuszny i nikt po nim nie dziedziczy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)