Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Król Jordanii o walce z dżihadystami: "To rodzaj III wojny światowej"

0
Podziel się:

Monarcha wyjaśnił, że na krótką metę strategia walki z dżihadystami opiera się na czynniku wojskowym.

Abdullah II
Abdullah II (Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Król Jordanii Abdullah II w udzielonym w piątek w Waszyngtonie, przed spotkaniem z prezydentem USA, wywiadzie dla telewizji CBS określił walkę przeciwko dżihadystom z Państwa Islamskiego (IS) jako _ swego rodzaju III wojnę światową _.

Monarcha wyjaśnił, że _ na krótką metę _ strategia walki z dżihadystami opiera się na czynniku wojskowym. _ Na krótką metę _ chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa regionu, ale na długą metę ma aspekt _ ideologiczny _, ponieważ chodzi o _ walkę pokoleń _ - dodał.

Jak podkreślił Abdullah II, _ jest to problem muzułmański, którym musimy się zająć _ w tym sensie, ze świat muzułmański powinien się zjednoczyć, aby przeciwstawić się Państwu Islamskiemu._ - Ta wojna to wojna w łonie islamu. Powinniśmy przejąć inicjatywę. Musimy znów przystąpić do walki. Wszyscy powinniśmy powziąć tę decyzję i podjąć się obowiązku, który na nas ciąży _ - deklarował król Jordanii.

Jednak niezależnie od zagrożenia ze strony IS Abdullah II nadal uważa konflikt izraelsko-palestyński za podstawowy problem Bliskiego Wschodu, wykorzystywany przez obie strony we własnym interesie. Jordania znajduje się w szczególnej sytuacji, ponieważ musi stawić czoła zagrożeniu ze strony Państwa Islamskiego, a jednocześnie masowemu napływowi uchodźców z objętych wojną Iraku i Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Dżihadyści osaczyli bazę lotnictwa Obrońcy przygotowali się do oblężenia, kopiąc okopy wokół bazy.
Będą nas szpiegować w imię walki z terrorem? Kraje członkowskie chcą postępu w pracach nad wymianą danych pasażerów przylatujących i wylatujących z Europy.
Eurpejczycy przyłączają się do islamistów? Już w październiku ministrowie spraw wewnętrznych uzgodnili wzmocnienie kontroli paszportowych na zewnętrznych granicach UE, aby wytropić potencjalnych terrorystów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)