Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kpią z nieomylności Kaczyńskiego

0
Podziel się:

PiS boi się dwudniowych wyborów. Apelujemy do prezesa, aby ten wycofał się ze swoich słów o Kodeksie wyborczym.

Kpią z nieomylności Kaczyńskiego
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEJVjPsl

PiS boi się dwudniowych wyborów - oceniają politycy PO. Zaapelowali do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, aby ten wycofał się ze swoich słów, iż PiS popełniło błąd, głosując za Kodeksem wyborczym, który wprowadza m.in. dwudniowe głosowanie.

W piątek Kaczyński powiedział, że jego klub popełnił błąd, opowiadając się za uchwaleniem Kodeksu wyborczego. Powtórzył, że jego zdaniem zawarty w nim przepis umożliwiający dwudniowe głosowanie jest sprzeczny z konstytucją. _ To bubel _ - powiedział o Kodeksie wyborczym szef PiS.

_ - Apelujemy do prezesa Kaczyńskiego, żeby wycofał się z tego przyznania się do winy _ - powiedział szef mazowieckiej PO Andrzej Halicki.

bEJVjPsn

Dodał, że swoją wypowiedzią Kaczyński _ zaskoczył _, bo - jak ironizował Halicki - _ prezes zawsze do tej pory był nieomylny _. _ Być może popełnił błąd mówiąc, że popełnił błąd i PiS będzie konsekwentne wobec tego jak głosowało w grudniu ubiegłego roku (nad Kodeksem wyborczym) _ - mówił polityk PO.

Halicki podkreślił też, że Kodeks wyborczy - obok dwudniowych wyborów - wprowadził też możliwość głosowania przez pełnomocnika, co umożliwi udział w wyborach osobom starszym i chorym. _ Prezesie Jarosławie Kaczyński, warto być konsekwentnym _ - zwrócił się do prezesa PiS Halicki.

Posłowie Małgorzata Kidawa-Błońska i Andrzej Halicki zaapelowali do wszystkich ugrupowań, aby skoncentrowały się na zachęcaniu Polaków do udziału w głosowaniu. _ - Mam nadzieję, że prezes PiS nie jest antydemokratą - _ironizował Halicki.

POSŁUCHAJ POLITYKÓW PLATFORMY:
bEJVjPst

PiS grozi Trybunałem, Platforma nie obawia się

PiS zapowiada, że zaskarży Kodeks wyborczy do Trybunału Konstytucyjnego. PO uważa z kolei, że zapis Kodeksu umożliwiający dwudniowe wybory jest zgodny z konstytucją. Politycy PO podkreślają, że konstytucja stanowi, iż wybory odbywają się w dzień wolny od pracy. _ Sobota i niedziela są dniami wolnymi od pracy _ - dodał Halicki.

PO nie zgadza się też z twierdzeniem, że głosowanie przez pełnomocników byłoby złamaniem zasady, iż wybory są bezpośrednie. _ Trzeba dać szansę osobom, które czują się wykluczone, bo nie mogą same wziąć udziału w wyborach _ - przekonywała Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).

Politycy PO odnieśli się ponadto do najnowszego sondażu Homo Homini (dla Polskiego Radia), w którym na Platformę chce głosować 30 proc. wyborców, a na PiS - 28,4 proc.

bEJVjPsu

_ - Ten sondaż pokazuje tylko tyle, że zbliża się czas wyborów, a więc wyniki się spłaszczają _ - powiedziała Kidawa-Błońska. Podkreśliła też, że dla wyniku wyborów ważne będą też głosy osób, które dzisiaj nie są jeszcze zdecydowane, na kogo głosować - ani czy w ogóle pójść do urn.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t111175.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;panicznie;boi;sie;przegranej,115,0,789619.html) "Platforma panicznie boi się przegranej" Sellin w ten sposób tłumaczy _ upór, z jakim PO chce doprowadzić do dwudniowych wyborów _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t122894.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/maci;wode;i;wpycha;kij;w;mrowisko,244,0,789492.html) Mąci wodę i wpycha kij w mrowisko? Opozycja krytykuje Komorowskiego za słowa: _ Mam prawo wybrać kandydata na premiera. Lider zwycięskiej partii nie ma gwarancji _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t116490.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;juz;prawie;dogonilo;platforme,110,0,789358.html) PiS już prawie dogoniło Platformę Sondaż: PO straciła blisko pięć procent i prawie zrównała się z partią Kaczyńskiego. SLD i Ludowcy wciąż zyskują.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t130686.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/doniesienia;o;rozpadzie;pjn;przedwczesne;szefowa;dementuje,189,0,789181.html) Doniesienia o rozpadzie PJN przedwczesne. Szefowa dementuje Joanna Kluzik-Rostkowska wystąpiła u boku Kamińskiego i Bielana. Pochwalili się prorodzinnym programem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t134166.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bedziemy;wybierac;dwa;dni;wciaz;sie;kloca,128,0,789120.html) Będziemy wybierać dwa dni? Wciąż się kłócą Za dwudniową elekcją zdecydowanie są premier i prezydent. PSL stoi po stronie opozycji, która uważa, że to za drogo.
bEJVjPsO
wiadomości
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)