Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Korupcja w Polsce. Jest kolejne oskarżenie

0
Podziel się:

Jak powiedział zastępca prokuratora okręgowego, większość zarzutów dotyczy okresu od lipca do września 2010 r.

Korupcja w Polsce. Jest kolejne oskarżenie
(Reporter)

10 osób zostało oskarżonych w sprawie korupcji w b. oddziale Inspekcji Transportu Drogowego w Ostrowie Wielkopolskim - poinformował Janusz Walczak z tamtejszej prokuratury okręgowej. Wśród oskarżonych jest dwóch byłych inspektorów.

Według śledczych wśród wręczanych i przyjmowanych korzyści majątkowych, poza pieniędzmi, były też: drewniana altana, drewno opałowe, a także alkohol i słodycze. Akt oskarżenia w tej sprawie prokuratura przesłała do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak powiedział zastępca prokuratora okręgowego, większość zarzutów dotyczy okresu od lipca do września 2010 r.

_ - Jednemu z byłych inspektorów przedstawiono m.in. cztery zarzuty przyjęcia łapówki w łącznej kwocie blisko 4 tys. zł w zamian za odstąpienie od kontroli i ukarania grzywną, bądź nakłanianie innego kontrolera do podobnych zachowań. Drugiemu zarzucono niedopełnienie obowiązków podczas kontroli drogowej i odstąpienie od ukarania grzywną _ - powiedział Walczak.

Inspektorzy pracowali w ówczesnym oddziale ITD w Ostrowie Wielkopolskim. Pozostałe osoby zostały oskarżone m.in. o wręczanie łapówek.

Do zatrzymania podejrzanych doszło w maju 2011 r. Prokuratura zastosowała wobec siedmiorga z nich poręczenie majątkowe, wobec jednej osoby areszt, zamieniony później również na poręczenie majątkowe.

Oskarżonym grożą kary do ośmiu i dziesięciu lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Sawicka: Nie ja byłam celem, ale szefowie PO Posłanka Platformy, ujawnia kulisy sprawy. _ Akcja CBA to efekt nienawiści polityków PiS _ - mówi.
Chirac sądzony zaocznie. Bo nie pamięta Były prezydent Francji jest oskarżony w sprawie korupcji w paryskim ratuszu w latach 90.
Rosjanie je polubili. Putin wsadzi za kratki? Przesadna reakcja Kremla na działalność punkowego zespołu Pussy Riot zdemaskowała rosyjskie władze.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)