Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja wyborcza. CBA zatrzymało kolejne 4 osoby

0
Podziel się:

Korupcja dotyczy wyborów samorządowych. W tej sprawie zarzuty usłyszało już w sumie 13 osób.

Korupcja wyborcza. CBA zatrzymało kolejne 4 osoby
(Reporter Poland)
bEJuPRcl

Czterech mężczyzn zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z korupcją wyborczą podczas ostatnich wyborów samorządowych - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. W tej sprawie zarzuty usłyszało już w sumie 13 osób.

- Zatrzymaliśmy czterech mężczyzn w wieku od 20 do 55 lat, wszyscy są mieszkańcami Sędziszowa Małopolskiego (woj. podkarpackie). W Prokuraturze Apelacyjnej w Rzeszowie usłyszeli już zarzuty korupcji wyborczej związane z przebiegiem ostatnich wyborów samorządowych - powiedział Dobrzyński. Jak dodał, mężczyźni mieli oddać głosy na wskazanych kandydatów, w zamian za korzyść majątkową - alkohol. - Prokuratura zastosowała wobec nich dozór policji - dodał rzecznik CBA.

To kontynuacja śledztwa. W ubiegłym tygodniu Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie poinformowała o przedstawieniu zarzutów dziewięciu osobom. Dwie z nich miały korumpować, a siedem - przyjąć korzyści majątkowe w zamian za głosowanie na konkretnego kandydata.

bEJuPRcn

Naczelnik wydziału ds. przestępczości zorganizowanej Damian Mirecki powiedział wówczas, że chodzi o wybory samorządowe na wszystkich szczeblach - do rad gmin, rad powiatów, a w jednym wypadku także do sejmiku województwa.

Wręczane łapówki to głównie alkohol, ale kilkakrotnie wręczano też pieniądze.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/m240252.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/cba-zatrzymalo-szefa-gabinetu-prezydenta,138,0,1674890.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) CBA w łódzkim magistracie. Zatrzymano... Rzecznik prezydent Łodzi Marcin Masłowski poinformował, że dyrektor Tomasz P. jest odsunięty od pełnienia obowiązków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/38/m327206.jpg ) ] (http://tech.money.pl/biznes-it/artykul/cba-chce-karania-firm-za-korupcje,179,0,1664691.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) CBA chce karania firm za korupcję Za przekręty przy kontraktach IT konsekwencje mają ponosić nie tylko pojedyncze osoby, lecz całe firmy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/m203494.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/agenci-cba-w-urzedzie-marszalkowskim-w,61,0,1667133.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Agenci CBA w Urzędzie Marszałkowskim _ - Zatrzymano dwie osoby w związku z podejrzeniem korupcji _ - poinformował rzecznik Biura Jacek Dobrzyński.
bEJuPRcO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)