Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korea południowa
23.06.2014 10:50

Korea Południowa: Ujęto żołnierza, który strzelał do kolegów

Podczas obławy uciekinier ostrzeliwał się, a nawet używał granatów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Południowokoreańska armia zatrzymała żołnierza, który po zakończeniu służby w sobotę wieczorem otworzył ogień do innych wojskowych. Zastrzelił 5 osób i uciekł z zapasem amunicji. Po ponad dobie negocjacji, dziś udało się go obezwładnić.

22-letni sierżant Lim został zatrzymany na jednym ze wzgórz w pobliżu miejscowości Goseong. Mężczyzna próbował popełnić samobójstwo. W sobotę wieczorem, tuż po zakończeniu sześciogodzinnej służby żołnierz z karabinu K-2 otworzył ogień w stronę wartowni na silnie strzeżonej granicy koreańskiej.

Na miejscu zginęło 5-ciu wartowników. Podczas obławy uciekinier ostrzeliwał się, a nawet używał granatów. Ranny został jeden z uczestników operacji.

Incydent na nowo rozbudził w Korei Południowej dyskusję dotyczącą poborowych. Pojawiają się głosy, że w kraju, gdzie każdy mężczyzna musi odbyć służbę wojskową, do armii trafiają też osoby słabe psychiczne, a to najprawdopodobniej problemy z psychiką były powodem sobotniej tragedii.

Czytaj więcej w Money.pl
Algierczycy pokonali Koreę Południową Piłkarze Algeri przełamali trwająca bardzo długo złą passę. Był to ich pierwszy od 32 lat wygrany mecz na mistrzostwach świata.
Złapano żołnierza, który zabił pięciu kolegów Według doniesień lokalnych mediów, na razie nie udało się uzbrojonego mężczyzny zatrzymać.
Największe w historii ćwiczenia. O co chodzi? Szkolenia zarządzono w związku z wypadkiem promu Sewol, który zatonął 16 kwietnia z 476 osobami na pokładzie. Zginęło wtedy ponad 300 osób.
Tagi: korea południowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz