Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korea Północna otwiera swoje granice dla obcokrajowców

0
Podziel się:

Pjongjang zniósł zakaz wjazdu dla turystów i biznesmenów z całego świata wprowadzono ze względu na epidemię Eboli.

Pjongjang
Pjongjang (Ulica w centrum Kaesŏng fot. Btxts/CC/Wikipedia)
bEJAfnQR

Pomimo tego, że Korea Północna to jedno z najbardziej izolowanych państw świata, władze w Pjongjangu uznały, że epidemia w dużej mierze zagraża także temu państwu. W październiku ubiegłego roku wprowadzono całkowity zakaz wjazdu do Korei Północnej turystów i biznesmenów, a pracownikom organizacji humanitarnych i dyplomatom nakazano obowiązkową kwarantannę.

21-dniową izolację zarządzono w budynkach ambasad. Mająca swą siedzibę w Pekinie agencja turystyczna KoryoTours, która specjalizuje się w wycieczkach do Korei Północnej potwierdziła, że pierwsza z nich planowana jest już w połowie marca.

Na początku kwietnia w Pjongjangu ma zaś odbyć się maraton, do udziału w którym zaproszono biegaczy z całego świata.

bEJAfnQT
Czytaj więcej w Money.pl
Dezerter z Korei Płn. zastrzelił 4 Chińczyków Do incydentu doszło w mieście Helong 28 grudnia, ale dopiero dziś informuje o nim południowokoreańska Agencja Yonhap.
Korea Północna grozi próbą nuklearną _ - Nie możemy zaakceptować faktu, że ONZ potępia nasze obronne próby rakietowe - _podało MSZ w komunikacie.
Korea Północna przeprowadzi próbę atomową? Media północnokoreańskie podały krótką depeszę o wizycie w Pjongjangu głównego chińskiego negocjatora.
bEJAfnRu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)