Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kopacz powołała Torres-Bartyzel na stanowisko szefa Służby Cywilnej

0
Podziel się:

Mam nadzieję na odbudowanie zaufania społecznego do Służby Cywilnej- powiedziała Claudia Torres-Bartyzel.

Kopacz powołała Torres-Bartyzel na stanowisko szefa Służby Cywilnej
(President of the European Council / flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Premier Ewa Kopacz powołała we wtorek Claudię Torres-Bartyzel na stanowisko Szefa Służby Cywilnej - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. _ Oddaliśmy Służbę Cywilną w dobre ręce _ - zapewniła premier.

_ Mam nadzieję na odbudowanie zaufania społecznego do Służby Cywilnej _ - powiedziała Claudia Torres-Bartyzel.

Służba Cywilna to zespół pracowników polskiej administracji rządowej; ma zapewniać zawodowe, rzetelne, bezstronne i politycznie neutralne wykonywanie zadań państwa. Zwierzchnikiem Korpusu Służby Cywilnej jest Prezes Rady Ministrów.

Do zadań szefa Służby Cywilnej należą m.in.: czuwanie nad przestrzeganiem zasad tej służby, kierowanie procesem zarządzania zasobami ludzkimi, gromadzenie informacji o korpusie służby, przygotowanie projektów aktów normatywnych oraz monitorowanie i nadzorowanie wykorzystania środków budżetowych na wynagrodzenia oraz szkolenia członków korpusu tej służby.

Kolejne zadania to: planowanie i nadzorowanie szkoleń centralnych, upowszechnianie informacji, w tym o wolnych stanowiskach pracy, a także prowadzenie współpracy międzynarodowej w sprawach dotyczących Służby Cywilnej.

Claudia Torres-Bartyzel (ur. 1964) ukończyła studia magisterskie w zakresie socjologii na Uniwersytecie Łódzkim. Jest absolwentką pierwszej promocji Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (KSAP) w Warszawie, którą ukończyła z drugą lokatą. Od 1996 do 1999 r. odbywała studia doktoranckie w zakresie zarządzania na UW, a w latach 2004-2005 była stypendystką Komisji Fulbrighta im. H.H. Humphreya na University of Minnesota w USA (studia z zakresu przywództwa).

Pracę zawodową rozpoczęła w 1993 r. na stanowisku doradcy ministra w Biurze Kadr, Szkolenia i Organizacji Urzędu Rady Ministrów. W latach 1995-97 pracowała jako kierownik projektów szkoleniowych adresowanych do administracji rządowej w Fundacji na rzecz Rozwoju Administracji Publicznej.

W 1998 r. objęła stanowisko dyrektora Departamentu Szkolenia Służby Cywilnej (od lipca 1999 r. - Departamentu Szkolenia i Rozwoju Służby Cywilnej) w utworzonym rok wcześniej Urzędzie Służby Cywilnej, które zajmowała do czasu likwidacji tego urzędu w 2006 r. W latach 1998-2004 była osobą zastępującą dyrektora generalnego Urzędu Służby Cywilnej, a w roku 2006 - także p.o. dyrektora Departamentu Rekrutacji i Selekcji w Służbie Cywilnej.

W 2006 roku została powołana na stanowisko prezesa Zarządu CIECH SERVICE Sp. z o.o., które zajmowała do roku 2008. W latach 2008-2010 była dyrektorem Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a od roku 2010 - dyrektorem Departamentu Funduszy Strukturalnych w MEN. Od 2013 r. kieruje także Pionem Rozwoju w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.

Torres-Bartyzel zna biegle angielski i hiszpański; dobrze - francuski. Jest członkiem Stowarzyszenia Absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, International Leadership Association oraz członkiem-obserwatorem NISPAcee (Network of Institutes and Schools of Public Administration Central & Eastern Europe). Interesuje się prozą, filozofią, etyką, zarządzaniem publicznym. Jest mężatką, ma syna.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier o likwidacji Funduszu Kościelnego Dotychczas pojawiały się propozycje zastąpienia go dobrowolnym odpisem od podatku.
Sikorski przeżył "chwilę zapomnienia" Premier Ewa Kopacz oceniła, że marszałek Sejmu musi odbudować zaufanie do siebie i ułożyć sobie dobre relacje z mediami.
Polska premier skomentowała wyniki wyborów _ - Jeśli będzie dość szybko utworzony rząd, to jest szansa na bardzo szybkie reformy, które zapowiadał prezydent Poroszenko _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)