Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
01.02.2015 20:50

Konstytucja Włoch. Apel o wykreślenie kontrowersyjnego zapisu

Podkreśla się, że wywołuje on niebezpieczne skojarzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daveness_98/CC/Flickr)

We Włoszech coraz częściej mówi się o tym, że z ustawy należy wykreślić pojęcie rasy. Występuje ono w artykule zakazującym dyskryminacji obywateli na jakimkolwiek tle, także rasowym.

Artykuł 3. konstytucji z roku 1948 stanowi, że _ wszyscy obywatele mają jednakową godność społeczną i są równi wobec prawa bez względu na płeć, rasę, język, religię, poglądy polityczne, położenie osobiste i społeczne _.

Coraz częściej pojawiają się tu apele do władz, ażeby z artykułu tego wykreślone zostało słowo _ rasa _. Ich sygnatariusze wyrażają opinię, że rasa jest _ złowróżbnym pojęciem, pozbawionym jakiejkolwiek podstawy naukowej _.

Podkreśla się, że wywołuje ono _ niebezpieczne skojarzenia _ i wyraża się przekonanie, że nadszedł czas, aby pojęcie to _ zniknęło z podstawowych tekstów _, w tym z włoskiej konstytucji.

Czytaj więcej w Money.pl
"Dżentelmen" nowym prezydentem Włoch Do wyboru potrzebował 505 głosów, otrzymał ich 664.
Nie chcieli szybkich pociągów. Trafią za kraty Zakończone starciami dwie manifestacje przeciwników budowanej w Alpach kolei w czerwcu i lipcu 2011 roku były ich najgwałtowniejszymi protestami spośród licznych akcji organizowanych od kilku lat we włoskich miastach.
Ile Włosi muszą pracować na mieszkanie? Blisko sześć lat musi pracować statystyczny mieszkaniec Włoch na kupno własnego mieszkania o powierzchni 65 metrów kwadratowych.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz