Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniec z wyrokami w zawieszeniu? Rząd o pijanych kierowcach

0
Podziel się:

Ministrowie Donalda Tuska zdecydują, jak walczyć z zabójcami za kierownicą. Ujawniono pierwsze szczegóły.

Koniec z wyrokami w zawieszeniu? Rząd o pijanych kierowcach
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

Pierwszy raz w nowym roku zbiera się rząd. Ministrowie zajmą się propozycjami zmian, dzięki którym ściganie i karanie pijanych kierowców ma być skuteczniejsze. Tymczasem wczoraj doszło do kolejnego tragicznego wypadku na drodze, tym razem z udziałem pijanego motorniczego tramwaju. W wypadku w Łodzi dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne.

Na ten temat premier Donald Tusk rozmawiał w ubiegłym tygodniu z ministrami: spraw wewnętrznych, sprawiedliwości oraz wiceministrem infrastruktury i rozwoju. Ich spotkanie miało związek z wypadkiem w Kamieniu Pomorskim. Pijany kierowca wjechał w grupę ludzi. Zabił sześć osób.

Resort sprawiedliwości chce między innymi ograniczyć kary w zawieszeniu wobec pijanych kierowców. Być może wydłuży się też o 5 lat okres, na jaki może być orzekany zakaz prowadzenia pojazdu. Teraz maksymalnie jest to 10 lat.

W piątek premier Donald Tusk mówił, że przede wszystkim potrzebna jest zmiana mentalności, by nie było przyzwolenia dla pijanych siadających za kierownicą. Dodał też, że rekomendacje rządu, jakie chce przedstawić dziś, będą skuteczne i rozsądne.

Rząd ma się też zająć programami, które umożliwią wydawania pieniędzy z unijnego budżetu na lata 2014-20. Polska ma dostać ponad 100 miliardów euro.

Kolejna tragedia. Tym razem pijany motorniczy

Kolejny tragiczny wypadek z udziałem pijanego kierowcy i dwie ofiary śmiertelne. Motorniczy z Łodzi, prowadzący tramwaj pod wpływem alkoholu wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, staranował samochód osobowy i potrącił pieszych. Został zatrzymany.

Dwie kobiety zmarły na miejscu wypadku. Trzecia trafiła do Wojewódzkiego Szpitala imienia Mikołaja Kopernika. Rzeczniczka placówki Adriana Sikora poinformowała, że stan poszkodowanej jest bardzo ciężki. Kobieta doznała poważnych obrażeń kończyn i miednicy. "Jest to tzw. uraz wielonarządowy, czyli liczne obrażenia wymagające pilnej interwencji medycznej, obrażenia zagrażające życiu" - mówiła Adriana Sikora.

Do placówki przewieziony został także kierowca staranowanego samochodu. Jego życie nie jest zagrożone, ale jest w szpitalu z licznymi złamaniami - mówił Radosław Gwis z łódzkiej policji.

Motorniczemu zostaną odebrane uprawnienia do kierowania pojazdem - zapowiedział rzecznik łódzkiego MPK, Sebastian Grochala. Ze wstępnych informacji wynika, że wypadek spowodował właśnie on.

Sytuacja miała miejsce po godzinie 13-tej, na skrzyżowaniu ulic Radwańskiej i Piotrkowskiej. Marzanna Boratyńska z łódzkiej drogówki powiedziała, że mężczyzna zasłabł bądź zemdlał. Nie zatrzymał się na przystanku tramwajowym, następnie, na czerwonym świetle, wjechał na skrzyżowanie, potrącił dwoje pieszych i dodatkowo doprowadził do zderzenie z samochodem.

Wstępne badanie wykazało, że motorniczy miał we krwi co najmniej 1,2 promila alkoholu. Jeden ze świadków opowiada, że tramwaj, który przejechał przez skrzyżowanie, udało się zatrzymać dopiero po około dwustu metrach. Dokonał tego jeden z pasażerów.

Łódzka policja cały czas bada okoliczności wypadku. Funkcjonariusze mają także sprawdzić monitoring miejski, który zarejestrował zdarzenie. Okoliczności wypadku zbada także łódzkie MPK. Motorniczy ma 34 lata. W MPK pracował od dwóch. Wczoraj pracę zaczął o godzinie 6.20 rano. Zbliżał się już koniec jego dyżuru.

Czytaj więcej w Money.pl
Kobieta zginęła w Sylwestra, teraz jej dziecko Prokuratura apeluje o zgłaszanie się kolejnych świadków zdarzenia.
Premier wypowiada wojnę pijanym kierowcom Będzie pakiet zmian w prawie. Sprawę komentują również osoby niezwiązane z polityką.
"Zabójstwo na drodze" we włoskim kodeksie Sprawca wypadku ma być natychmiast aresztowany, a jedną z dodatkowych kar będzie dożywotnia utrata prawa jazdy.
Pijany kierowca staranował przystanek. Są ranni Do wypadku doszło w Łodzi. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn jadących samochodem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)