Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt w strefie gazy
11.07.2014 18:35

Konflikt w Strefie Gazy. Egipt nie chce wpuścić uchodźców do kraju

Oczekujący dzisiaj przed przejściem ranni musieli powrócić do palestyńskich szpitali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ATEF SAFADI)

Egipt zamknął dzisiaj ponownie jedyne prowadzące z jego terytorium do Strefy Gazy przejście graniczne Rafah po tym, gdy otwarto je na jeden dzień dla ewakuacji rannych - poinformowała administracja spraw wewnętrznych Strefy Gazy.

Jak podała ONZ-owska agencja pomocy uchodźcom UNRWA, przez Rafah w tym tygodniu ewakuowano do Egiptu 501 Palestyńczyków. Na dokonywane ze Strefy Gazy od początku bieżącego tygodnia ataki rakietowe Izrael odpowiada uderzeniami lotniczymi, które spowodowały już śmierć blisko stu osób.

Oczekujący dzisiaj przed przejściem Rafah ranni musieli powrócić do palestyńskich szpitali. Egipt zamknął swą granicę ze Strefą Gazy w czerwcu.

Po obaleniu na początku lipca 2013 roku przez wojsko wywodzącego się z islamistycznego Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mohammeda Mursiego w Egipcie nasiliły się represje wobec islamistów. Rządzące Strefą Gazy radykalne ugrupowanie palestyńskie Hamas jest odgałęzieniem Bractwa Muzułmańskiego.

Nowe władze Egiptu nie tylko zamknęły przejście Rafah, ale także podjęły energiczną akcję likwidowania potajemnie budowanych tuneli, którymi przemyca się do Strefy Gazy towary o przeznaczeniu cywilnym oraz broń.

Czytaj więcej w Money.pl
TUI anuluje wycieczki do Izraela Firma podjęła taką decyzję dla wszystkich wycieczek do tego kraju aż do końca lipca.
Premier Izraela zapowiada nasilenie ataków. "Wojsko jest gotowe" Liczba zabitych podczas nalotów wzrosła do 64 osób, tylko jedna była bojówkarzem Dżihadu.
O włos od wojny. Izrael mobilizuje rezerwistów Izraelski rząd zezwolił na powołanie 40 tys. rezerwistów w związku z przygotowaniami do ewentualnej ofensywy lądowej w Strefie Gazy.
Tagi: konflikt w strefie gazy, strefa gazy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz