Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konflikt w prokuraturze. Kaczyński wzywa premiera do powrotu

0
Podziel się:

Jarosław Kaczyński wezwał premiera do powrotu do obowiązków.

Konflikt w prokuraturze. Kaczyński wzywa premiera do powrotu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Podczas jutrzejszej konferencji prasowej w Warszawie premier Donald Tusk odniesie się do sytuacji w prokuraturze - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś.

[Aktualizacja 13:40]

Graś napisał na twitterze, że _ premier przebywa na kilkudniowym urlopie, a podczas konferencji prasowej w Warszawie odniesie się do sytuacji w prokuraturze _.

Tymczasem Jarosław Kaczyński (na zdjęciu) wezwał premiera do przerwania urlopu. - _ I jednocześnie mamy kolejny, nie potrafię powiedzieć już który urlop premiera, który jest po prostu nieobecny. I to nie dlatego, że się coś stało, że coś bardzo ważnego załatwia, że zdarzyła mu się choroba, tylko dlatego, że odpoczywa _ - mówi Kaczyński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Jarosław Kaczyński podkreślił, że premier powinien podjąć swoje obowiązki. - _ Bycie premierem to jest naprawdę coś innego niż bycie "cysorzem" ze słynnej kiedyś piosenki. Cesarzem, który ma klawe życie _ - mówił Kaczyński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

Wczoraj w Poznaniu postrzelił się wojskowy prokurator płk Mikołaj Przybył. Wcześniej w specjalnym oświadczeniu na konferencji prasowej zaprzeczał, by złamał prawo nadzorując śledztwo w sprawie przecieków z głównego postępowania dotyczącego katastrofy smoleńskiej.

Wydarzenie to wywołało dyskusję o prokuraturze wojskowej. W tle sprawy jest też spór co do zakresu sięgania przez śledczych po billingi i esemesy, m.in. dziennikarzy. Dziś prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem. Komorowski będzie też rozmawiał z naczelnym prokuratorem wojskowym gen. Krzysztofem Parulskim.

Czytaj więcej o konflikcie w prokuraturze w Money.pl
Pierwszy wywiad po próbie samobójczej. "Chciałem się zabić, ktoś przeszkodził" _ - Wiem, że za moją głowę była nagroda miliona złotych. Mogłem się pogodzić z tym, że zabito mi psa. Nie mogłem się pogodzić z bezpodstawnym atakiem - _powiedział prokurator Przybył.
Dlatego prokurator strzelił sobie w głowę? O politycznej nawalance, którą rozpętał płk Przybył - pisze Andrzej Zwoliński.
Konflikt prokuratur. Spotkają się z prezydentem Andrzej Seremet i Krzysztof Parulski mają rozmawiać z prezydentem o samobójczej próbie prok. Mikołaja Przybyła. Przybył został zoperowany w Poznaniu, jego stan jest dobry.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)