Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Tragiczne statystyki ONZ

0
Podziel się:

Nowe dane opublikowano na dwa dni przed wyborami na opanowanych przez prorosyjskich separatystów terenach na wschodzie kraju.

Konflikt na Ukrainie. Tragiczne statystyki ONZ
(Youtube/PRTSCR)

Przez ponad pół roku w konflikcie na wschodzie Ukrainy zginęło ponad 4 tysiące osób, w tym ponad trzysta w ciągu ostatnich dziesięciu dni - podała ONZ w raporcie, który pokazuje, że rozejm między siłami ukraińskimi a prorosyjskimi separatystami jest kruchy.

Poprzedni bilans z 21 października mówił o 3 724 zabitych i uwzględniał 298 ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines, który został zestrzelony w lipcu nad wschodnią Ukrainą na obszarze kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów.

Według najnowszych danych ONZ w konflikcie na Ukrainie zginęło 4 035 osób. Ponad 930 tysięcy zostało zmuszonych do opuszczenia swych domów w regionie Doniecka i Ługańska, z czego 442 219 osób znalazło schronienie gdzie indziej na Ukrainie, a 488 466 osób uciekło do krajów sąsiednich, w tym zwłaszcza do Rosji.

Nowe dane opublikowano na dwa dni przed wyborami na opanowanych przez prorosyjskich separatystów terenach na wschodzie kraju. W najbliższą niedzielę w samozwańczych republikach ludowych Donieckiej i Ługańskiej mają się odbyć wybory republikańskich parlamentów i szefów władz wykonawczych.

Wybory te _ zahamują negocjacje pokojowe i będą miały negatywny wpływ na sytuację humanitarną na obszarach objętych konfliktem _ - podkreśliła w raporcie ONZ.

Skrytykowała ponadto _ jednostronną decyzję _ Rosji o wysłaniu nowego konwoju z pomocą humanitarną dla ludności na wschodzie Ukrainy, co grozi zaognieniem sytuacji już i tak niebezpiecznej w tym regionie Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraińcy zapłacą za gaz mniej niż negocjowali Kijów jednak będzie musiał dokonywać przedpłat za gaz. Musi też do końca roku spłacić łącznie 3,1 mld dolarów zadłużenia.
Ukraina spłaci ponad 3 mld USD długu? Spłata zobowiązań wobec Rosji to jeden z podstawowych warunków dostaw gazu.
Grupa Wyszehradzka apeluje do Ukrainy o... Kraje Grupy Wyszehradzkiej oraz ich przywódcy oczekują na spotkanie z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)