Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Rosja wzmocni wojska na Krymie

0
Podziel się:

Agencja RIA Nowosti przypomina, że pod koniec zeszłego roku wprowadzono zmiany do rosyjskiej doktryny wojennej.

Konflikt na Ukrainie. Rosja wzmocni wojska na Krymie
(Bohan Shen / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))

Rosja wzmocni swoje siły wojskowe na Krymie, w Arktyce i w Obwodzie Kaliningradzkim. Zapowiedział to szef sztabu generalnego rosyjskiej armii, generał Walerij Gierasimow.

Gierasimow oświadczył, że działalność ministerstwa obrony będzie się w tym roku skupiać na podwyższeniu możliwości bojowych sił zbrojnych i na zwiększeniu potencjału wojskowego, szczególnie na Krymie, w Arktyce i w Obwodzie Kaliningradzkim.

Agencja RIA Nowosti przypomina, że pod koniec zeszłego roku wprowadzono zmiany do rosyjskiej doktryny wojennej. Zwraca ona teraz większą uwagę na obronę interesów Rosji w Arktyce, sojusz z Abchazją i Południową Osetią, a także na niebezpieczeństwa, wiążące się z działaniami zbrojnymi, prowadzonymi przy granicach kraju. Autorzy doktryny uznali, że choć zmniejszyło się ryzyko rozpoczęcia przeciwko Rosji wojny na dużą skalę, to na wielu kierunkach utrzymuje się zagrożenie wojenne.

Czytaj więcej w Money.pl
To prawdziwa twarz Rosji i intencje Putina Zachód utracił nadzieje na konstruktywną współpracę z Rosją.
Polska misja rozpoznawcza na Ukrainie Zebrane informacje mają być pomocą przy podejmowaniu decyzji o ewakuacji obywateli ukraińskich polskiego pochodzenia z terenów zajętych przez prorosyjskich bojowników.
Ważna decyzja Ukrainy w sprawie Krymu Jako przyczynę władze podały względy bezpieczeństwa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)