Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Poroszenko podpisał ważną ustawę

0
Podziel się:

Według danych Ministerstwa Obrony w tym roku poborem może zostać objętych 104 tysiące osób.

Konflikt na Ukrainie. Poroszenko podpisał ważną ustawę
(PAP/EPA)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko (na zdjęciu) podpisał ustawę zatwierdzającą dekret prezydencki o częściowej mobilizacji - pisze agencja Interfax-Ukraina, powołując się na stronę internetową Rady Najwyższej (parlamentu).

Parlament Ukrainy poparł w ubiegłym tygodniu dekret prezydenta Petra Poroszenki o przeprowadzeniu mobilizacji do armii w bieżącym roku.

Agencja Interfax-Ukraina przypomina, że w dekrecie jest mowa o trzech etapach mobilizacji w roku 2015. Pierwszy z nich ma się rozpocząć 20 stycznia i potrwa 90 dni.

Według danych Ministerstwa Obrony w 2015 r. poborem może zostać objętych 104 tysiące osób.

W uzasadnieniu ustawy _ O zatwierdzeniu dekretu prezydenta o częściowej mobilizacji _ napisano, że przeprowadzenie częściowej mobilizacji na Ukrainie _ jest podyktowane zagrożeniem niezależności państwowej Ukrainy, pojawieniem się rzeczywistej groźby dla integralności terytorialnej państwa wywołanej agresywnymi działaniami Federacji Rosyjskiej, a także koniecznością utrzymania gotowości bojowej sił zbrojnych i innych formacji wojskowych Ukrainy na poziomie, który gwarantuje adekwatną reakcję na zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego _.

Czytaj więcej w Money.pl
Armia Ukrainy w pełnej gotowości. Charków szykuje się na wojnę _ - Jeśli wydarzenia zaczną rozwijać się wbrew planowi pokojowemu, ukraińskie siły zbrojne są zdolne do stawienia oporu - _ powiedział Poroszenko.
Więcej rezerwistów trafi do przeszkolenia Armia jeszcze trzy lata temu w ogóle nie wzywała rezerwistów na szkolenia.
Szef MON ma nietypową prośbę do opozycji - Bezpieczeństwo nie spada z nieba - tłumaczy Tomasz Siemoniak.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)