Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt Izrael-Palestyna. Hamas przyznał się do ataku w Jerozolimie Wschodniej

0
Podziel się:

Po tym, jak w Jerozolimie Wschodniej samochód wjechał w grupę pieszych, jedna osoba nie żyje, a 13 zostało rannych.

Konflikt Izrael-Palestyna. Hamas przyznał się do ataku w Jerozolimie Wschodniej
(PAP/EPA)
bEILQllx

Jedna osoba zginęła, a 13 zostało rannych po tym, jak w Jerozolimie Wschodniej samochód wjechał w grupę pieszych. Kierowca został zastrzelony przez obecne na miejscu izraelskie siły bezpieczeństwa. Do ataku przyznało się radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas.

Wcześniej informowano o kilkunastu osobach rannych.

Samochód wjechał na zatłoczoną wysepkę dla pasażerów, a następnie w samochody, po czym jego kierowca wyskoczył w pojazdu i zaczął atakować cywilów i policjantów żelaznym prętem. Został zastrzelony podczas próby ucieczki - podała izraelska policja, twierdząc, że był to _ zamierzony atak _. Zginął w nim pogranicznik z mniejszości druzów, a 13 osób zostało rannych, w tym trzy ciężko - poinformował rzecznik Czerwonego Krzyża.

bEILQllz

Według policji sprawcą był 38-letni Palestyńczyk Ibrahim al-Akari, który mieszkał w obozie dla uchodźców w Jerozolimie Wschodniej.

Kontrolujący Strefę Gazy Hamas podał, że al-Akari był członkiem organizacji. Rzecznik Hamasu Fawzi Barhum nazwał atak _ wspaniałą operacją _ przeprowadzoną przez _ bohatera _. Wezwał do kolejnych takich zamachów.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu ocenił, że atak jest wynikiem ciągłego podżegania do przemocy ze strony palestyńskiego prezydenta Mahmuda Abbasa i jego _ partnerów z Hamasu _. Najpewniej nawiązywał do palestyńskiego rządu jedności, na którego czele stoi Abbas i który jest wspierany przez Hamas.

22 października doszło do podobnego ataku palestyńskiego motocyklisty, który w Jerozolimie Wschodniej wjechał na wysepkę dla pieszych i zabił małą dziewczynkę i 22-letnią Ekwadorkę. Podczas ucieczki został postrzelony i zmarł następnego dnia.

bEILQllF

Do środowego ataku doszło kilka godzin po kolejnych starciach między zamaskowanymi Palestyńczykami a izraelską policją na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie Wschodniej.

Czytaj więcej w Money.pl
Jedność z Palestynie? Premier w Strefie Gazy - _ Rząd jedności powstał w wyniku porozumienia w sprawie pojednania, nad którym Hamas ciężko pracował _ - zapewnił Izaat al-Riszk, wysoki przedstawiciel tego ruchu.
On nie negocjuje z Hamasem, ponieważ... _ - Wróg, który zdeterminowany jest cię zniszczyć, który nieustannie zmierza do tego, by zetrzeć cię z powierzchni ziemi, nie jest kimś, z kim się negocjuje _ - mówił izraelski polityk.
Palestyński rząd zerwie współpracę z... Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas oskarżył radykalny ruch o przeszkadzanie rządowi w wypełnianiu swej funkcji w Strefie Gazy
bEILQlma
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)