Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kobiety w armii
28.05.2013 11:13

Kobiety w armii. Rosja przygotowuje zmiany w prawie

Kobiety w Rosji też pójdą do wojska. Duma Państwowa przygotowała już projekt zmian do ustawy o obowiązku służby wojskowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Kobiety w Rosji też pójdą do wojska. Duma Państwowa przygotowała już projekt zmian do ustawy o obowiązku służby wojskowej. Dokument musi jeszcze zaopiniować ministerstwo obrony.

Kobiet w rosyjskiej armii nie brakuje. Jednak albo zajmują stanowiska w służbie pomocniczej, albo w jednostkach do zadań specjalnych. Rosyjscy posłowie chcą, aby panie podlegały takiemu samemu obowiązkowi służby wojskowej jak panowie.

Obecnie do służby zasadniczej wzywani są tylko mężczyźni w wieku od 18 do 27 lat. Nowa ustawa zobowiązywałaby również kobiety w tym samym przedziale wiekowym do stawienia się przed komisją wojskową. Jednak do służby wcielane byłyby tylko te Rosjanki, które wyrażą takie życzenie.

Opinie ekspertów są podzielone. Cześć uważa, że kobiety w armii to dobry pomysł, inni żartują, że panie będą rozpraszać męską cześć obrońców ojczyzny.

Czytaj więcej w Money.pl
Niezwykła propozycja Rosji. Chodzi o wywiad Władymir Putin polecił Federalnej Służbie Bezpieczeństwa, by zawarła porozumienie o współpracy w sferze kontrwywiadu wojskowego z Polską.
Rosjanie będą wysyłać dzieci na wojnę Ministerstwo Obrony uspokaja twierdząc, że na terenie Rosji nie ma gorących miejsc. Tak więc w najbliższym czasie nikt na wojnę nie pojedzie.
Nowa superbroń Amerykańskiej armii Na amerykański rynek trafiła broń, która nawet nowicjuszowi pozwala trafić w cel odległy o 900 metrów.
Tagi: kobiety w armii, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz