Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kibice aresztowani po meczu Polska - Niemcy. Co dalej?

0
Podziel się:

Wartość uszkodzonego mienia na stadionie wstępnie oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Kibice aresztowani po meczu Polska - Niemcy. Co dalej?
(Wojciech Strożyk/Reporter)

Niemieccy kibice podejrzewani o uszkodzenie stadionowego mienia w trakcie wczorajszego meczu na Stadionie Narodowym oraz Polacy zatrzymani m.in. w związku z wtargnięciem na murawę spędzą noc w areszcie - poinformowała stołeczna Komenda Policji.

Po meczu Polska-Niemcy policja zatrzymała 6 polskich i 3 niemieckich kibiców.

_ - Wszystkie te osoby znajdowały się w stanie po użyciu alkoholu, były to osoby nietrzeźwe _ - powiedział starszy aspirant Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji.

Poinformował, że trzech obywateli Niemiec podejrzewanych jest o uszkodzenie mienia na terenie stadionu _ w okolicy toalet _.

_ - Jutro rano dowiemy się, jakie zarzuty będą im postawione. Wartość uszkodzonego mienia na stadionie wstępnie oszacowano na kilka tysięcy złotych, więc na pewno będzie to zarzut przestępstwa uszkodzenia mienia _ - podkreślił.

Jak zaznaczył, trzy kolejne osoby zatrzymano w związku z podejrzeniem _ wtargnięcia na murawę w czasie imprezy sportowej _. Jedną - w związku z przywłaszczeniem mienia. Jedną - w związku z pobiciem i jeszcze jedną - w związku z _ wykroczeniem niedostosowania się do poleceń stewarda _ - podał Opas.

Policjant dodał, że niektóre z tych przestępstw wymagają tzw. trybu prywatno-skargowego (nie są ścigane z urzędu), a o charakterze zarzutów i dalszym trybie postępowania zadecydują przesłuchania.

Zaznaczył też, że _ aby skorzystać z tzw. trybu przyśpieszonego policja ma 48 godzin na postawienie podejrzanego przed sądem _.

Jak dodał, przypadki osób zatrzymanych w związku z wtargnięciem na murawę oraz z niedostosowaniem się do poleceń stewarda prowadzone są w trybie przyspieszonym związanym z imprezą masową. Oznacza to, że jeszcze w poniedziałek osoby te mogą trafić przed sąd. Niewykluczone, że niemieckich kibiców również obejmie tryb przyspieszony.

W sobotnim meczu eliminacji piłkarskich Mistrzostw Europy Polska wygrała z Niemcami 2:0.

Czytaj więcej w Money.pl
Wbiegli na murawę... i trafili do aresztu Zostało zatrzymanych sześciu obywateli Polski i trzech obywateli Niemiec. Wszystkie te osoby były nietrzeźwe.
Pobili meksykańskich marynarzy. Jest wyrok Sąd Okręgowy w Gdańsku utrzymał pięć z siedmiu wyroków dla kibiców Ruchu Chorzów, oskarżonych o pobicie w sierpniu 2013 roku na plaży w Gdyni meksykańskich marynarzy.
Walka z kibolami. Policja ma nowy pomysł _ - Jak ktoś próbuje przerzucić całą odpowiedzialność za bałagan związany z kibicowaniem, zachowaniem kibiców na stadionach i poza nimi, to my się z tym do końca nie godzimy - powiedział komendant główny policji. _
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)