Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sądownictwo w polsce
12.06.2013 09:08

Katowice: są zarzuty za napad na Egipcjanina na dworcu

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna był już wcześniej notowany za kradzieże i rozboje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Trzy zarzuty - dotyczące ataków na tle rasistowskim i naruszenia nietykalności policjantów - usłyszał 27-latek z Katowic, który w połowie maja na dworcu PKP uderzył Egipcjanina młotkiem w twarz, łamiąc mu nos. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

Informację tę przekazała młodszy aspirant Adrianna Mazur z katowickiej policji.

W piątek na stronie śląskiej policji zamieszczono zdjęcia z dworcowego monitoringu z zarejestrowanym incydentem, do którego doszło 17 maja wieczorem. Na opublikowanych przez policję zdjęciach widać, jak młody mężczyzna podbiega do obcokrajowca i uderza go młotkiem w twarz, a po chwili ucieka z dworca.

Policjanci przyznają, że opublikowanie tych zdjęć pomogło w ustaleniu sprawcy, bo dzięki temu udało się dotrzeć do świadków. Po zamieszczeniu zdjęć zgłosiły się osoby, które przekazały policji informacje; w ujęciu możliwego sprawcy pomocne były też ustalenia operacyjne policji.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna był już wcześniej notowany za kradzieże i rozboje. Okazało się, że 17 maja zaatakował nie tylko obywatela Egiptu, ale też młodą kobietę, także na tle rasistowskim. Nic poważnego jej się nie stało. Podejrzany przyznał się do winy, rozpoznali go świadkowie.

Mężczyzna ma też zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, bo uderzył ich podczas zatrzymania.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozpoczął się proces słynnego gangstera Bulger został schwytany w 2011 r. w motelu w Santa Monica w Kalifornii wraz ze swoją partnerką Catherine Greig. Parę rozpoznał jeden z gości.
Pracownik banku napadał na banki. Jest wyrok Na pięć i pół roku pozbawienia wolności skazał krakowski sąd byłego pracownika banku Marcina F., oskarżonego o siedem napadów na banki w Krakowie.
Teściowa Katarzyny W. zeznawała w sądzie Beata C. przypuszczała, że jej synowa oddała komuś Madzię, aby zrobić na złość mężowi.
Tagi: sądownictwo w polsce, sąd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz