Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
costa concordia
03.11.2014 14:13

Katastrofa Costy Concordii. Znaleziono ciało 32. ofiary

Zwłoki pochodzącego z Indii kelnera znajdowały się w jednej z kajut.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

W demontowanym wraku statku Costa Concordia, stojącym w porcie w Genui, znaleziono w poniedziałek ciało ostatniej, 32. ofiary katastrofy z 13 stycznia 2012 roku. Zwłoki pochodzącego z Indii kelnera znajdowały się w jednej z kajut.

Wcześniej wielokrotnie prowadzono poszukiwania ostatniego zaginionego, gdy statek stał jeszcze koło wyspy Giglio. Dopiero teraz jednak możliwe było dotarcie do kajuty, w której zlokalizowano ciało.

Gigantyczny wycieczkowiec z ponad 4 tysiącami osób na pokładzie rozbił się o podmorskie skały, gdy za blisko podpłynął do brzegów Giglio.

Była to największa katastrofa morska w powojennej historii Włoch. W jej sprawie trwa proces, w którym jedynym oskarżonym jest kapitan statku Francesco Schettino. Za spowodowanie katastrofy i śmierci 32 osób grozi mu kara do 20 lat więzienia.

Precedensu nie miała na świecie przeprowadzona w zeszłym roku operacja podniesienia wraku długości prawie 300 metrów , a także jego transportu z Giglio do Genui pod koniec lipca tego roku. W porcie w Ligurii prowadzony jest jego demontaż. Ciało kelnera znaleziono w trakcie prowadzonych na pokładzie prac.

Czytaj więcej w Money.pl
Krytyczna sytuacja we Włoszech po opadach Po całej serii ulewnych opadów i nawałnic z brzegów wystąpiły liczne strumienie, w wyniku czego woda wdarła się do miasta porywając samochody.
Toasty i oklaski na pożegnanie wraku Wrak statku Costa Concordia, który holowany jest na demontaż do Genui, płynie z prędkością 2,5 węzła w konwoju kilkunastu statków.
Costa Concordia płynie w ostatni rejs Wrak po ponad 30 miesiącach opuścił wody u wybrzeży toskańskiej wyspy Giglio i na holu wyruszył do portu w Genui.
Tagi: costa concordia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz