Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa Airbusa Germanwings. Kolejne kraje zmieniają przepisy

0
Podziel się:

Po katastrofie Airbusa linii Germanwings, Australia i Meksyk zaostrzają procedury bezpieczeństwa.

Katastrofa Airbusa Germanwings. Kolejne kraje zmieniają przepisy
(Charles Rincheval/Flickr)
bEJAKhxh

Meksyk i Australia to kolejne kraje, które zaostrzają przepisy bezpieczeństwa w samolotach. Władze lotnicze tych krajów zarządziły w poniedziałek, że w kabinach pilotów samolotów pasażerskich muszą być zawsze obecne dwie przeszkolone osoby personelu pokładowego.

Zgodnie z nowymi zarządzeniami, jeżeli pilot samolotu będzie chciał opuścić kokpit, musi tam wejść inna osoba z załogi. Przy powrocie pilota osoba ta ma pomóc w otwarciu drzwi kokpitu.

Wcześniej linie lotnicze w Europie i Kanadzie poinformowały, że wprowadzają lub zamierzają wprowadzić obowiązek stałego przebywania dwóch osób w kokpicie podczas lotu. Polski LOT rozważa takie posunięcie.

bEJAKhxj

W USA zasada ta już obowiązuje. Taki wymóg stosują także niektóre europejskie linie lotnicze, m.in. fiński Finnair, włoska Alitalia, hiszpańska Iberia, czy czeskie linie CSA.

Posunięcia te są reakcją na ostatnią katastrofę we francuskich Alpach samolotu niemieckich tanich linii Germanwings, w której zginęli wszyscy pasażerowie i załoga, łącznie 150 osób. Według ustaleń prokuratury, katastrofę mógł spowodować umyślnie drugi pilot, który zamknął się w kokpicie, po tym jak opuścił go na chwilę kapitan.

Czytaj więcej w Money.pl
Krok od tragedii? Samolot pasażerski do Poznania uniknął kolizji z rosyjską maszyną Według informacji szwedzkiego wojska obie maszyny dzieliło zaledwie 90 metrów. Rosjanie twierdzą, że zachowali bezpieczną odległość.
Akcje Lufthansy i Airbusa tracą po katastrofie Niemieckie lotnicze traciły dziś prawie sześć procent. Wypadek odbił się też na akcjach Airbusa.
Pora na autonomiczne samochody... latające Prezes firmy słowackiego AreoMobilu wypowiedział się na temat planów firmy na najbliższą przyszłość. Zapowiadają się naprawdę ciekawie...
bEJAKhxK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)