Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Karykatury Mahometa we francuskim tygodniku. Będzie burza?

0
Podziel się

Francuski tygodnik opublikował specjalny komiks poświęcony życiu proroka. Kilka lat temu, ta sama redakcja rozpowszechniła karykatury Mahometa.

Karykatury Mahometa we francuskim tygodniku. Będzie burza?
(Money.pl/Agnieszka Gotowała)
bEiRIBOZ

Francuski tygodnik satyryczny _ Charlie Hebdo _ wydał dziś 64-stronicowy numer specjalny z komiksem, poświęconym życiu proroka Mahometa. Niewykluczone, że wywoła to kolejną falę oburzenia w świecie islamskim.

We wrześniu 2012 roku _ Charlie Hebdo _ opublikował już rysunki przedstawiające m.in. nagiego Mahometa, co doprowadziło do protestów w krajach muzułmańskich. Pismo zaostrzyło wtedy konflikt wywołany nakręconym w USA antyislamskim filmem _ Niewinność muzułmanów _. Film spowodował w państwach muzułmańskich falę gwałtownych antyamerykańskich protestów, w których zginęło kilkadziesiąt osób.

W 2006 roku _ Charlie Hebdo _ przedrukował karykatury Mahometa z duńskiego dziennika _ Jyllands-Posten _.

bEiRIBPb

Rzeczniczka francuskiego rządu Najat Vallaud-Belkacem, pytana w radiu France 2 o najnowszą publikację _ Charlie Hebdo _, zaakcentowała swobodę wyrażania opinii, ale też podkreślała, że _ nie trzeba dolewać oliwy do ognia _.

Czytaj więcej w Money.pl
Coraz więcej Francuzów się ich boi. Dlaczego? Przeciętnemu Francuzowi jego rodacy muzułmanie kojarzą się przede wszystkim z zagrożeniem dla kraju.
Wzywał do chłosty. Wyrzucili go z Francji Tunezyjski imam od lat przebywał we Francji, skąd w ostatniej dekadzie deportowano co najmniej 146 islamistów.
Muzułmanin na wózku wywołał protesty Karykatury, które zamieścił satyryczny tygodnik Charlie Hebdo, przedstawiają m.in. ortodoksyjnego żyda pchającego wózek inwalidzki z muzułmaninem, mówiących: Nie wolno sobie drwić. Na górze widnieje napis Nietykalni 2, będący nawiązaniem do popularnego filmu.
bEiRIBPC
prawo
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)